Remake westernu z roku 1948 o muži, který se během cesty s dobytkem vzbouří proti svému tyranizujícímu opatrovníkovi.  Remake stejnojmenného filmu Howarda Hawkse vypráví o dvou výrazných charakterech, které se dostávají do konfliktu. Pozadí k němu tvoří vyčerpávající, více než 1500 kilometrů dlouhá cesta s dobytkem z Texasu po nebezpečné Chisholmově stezce. Přítel Johna Wayna James Arness zde ztělesnil původní Waynovu roli rančera, který musí řešit konfliktní vztah se svým synem Matthewem. Roli tohoto mladíka, jehož v originální verzi ztělesňoval Montgomery Clift, si zde zahrál Bruce Boxleitner. Nové obsazení hlavních hrdinů ve filmu funguje dobře a snímek se poměrně věrně drží dějové linie (a často i dialogů) původního snímku, přičemž tato nová verze navíc příběh mírně rozvětvuje o nové zápletky. Zajímavostí je, že pro roli Matthewa byl před zahájením natáčení ve hře i známý akční hrdina Sylvester Stallone. (oficiálny text distribútora)

Masinfira

Že je to remake by mi nevadilo, ale bohužel to není dobrý remake. Za původní verzí pokulhává víceméně ve všem. Zhruba do poloviny filmu je to ještě v mezích a stačilo by to na 4*, pak je to ale trochu moc romantiky na to o jaký film jde a ve všech ostatních aspektech jde výrazně dolů. Navíc některé pasáže film jen a jen natahují, což také není zrovna přínosem. ()

dopitak

Film, který postupně sklouzává k patetickému žvanění a konec je jak z Červené knihovny. Obsahuje spoustu nedobře pretentovaných klišé (dozvuky občanské války, "s negrem nekamarádím", "nechápeš, že on to udělal, protože tě miluje?"...) Mám připravený Wayenův originál z roku 1948, takže uvidíme, co srovnání přinese.___Srovnání remaku s originálem: Waynův western je tvrdší, chybí v něm užvaněnost, Dunson si půdu nekoupil, ale zabral ji mexickému zbohatlíkovi, který svůj majetek ovládá až odněkud zpoza Rio Grande. Hned na počátku přišel při útoku indiánů o svou snoubenku (tedy motiv se později opakuje u jeho chráněnce Matthewa), na jiném místě svedl skvěle natočenou obranu před útočícími indiány (úžasný záběr letícího hořícího šípu). V originálu chybí rasová zápletka (místo černocha je v tlupě indián), naopak je tu zajímavější (a velmi povedený) hudební motiv, výborná B&W kamera. Zajímavé je, že ani Hawks s Rossonem se nevyhnuli poměrně zšenštilému "červenému románku". Resultát: originál třikrát lepší remaku. ()

Gig

Někdy tyto "tv rymejky" jsou hold naškodu. Stejný osud co V pravé poledne nebo Winchester 73. Kopie hold není originál . Nemluvě o tom, že tu jde cítit, že se jedná o tv počin. ()

curil

Televizní remake jednoho z nejslavnějších   westernů amerického filmu. Opět natočeno   perfektně, u mě v tomto případě není rozdíl   mezi televizním nebo filmovým westernem.   Velkolepá výprava a úchvatné exteriéry, k   tomu mají američtí filmaři nejlepší   podmínky. Možná bych ubral v druhé polovině   trochu romantiky a upovídaných dialogů, proti   originálu filmu je to na škodu a ubírá to   celkové atmosféře filmu. Dobré výkony méně   známých herců, většinou známých z   amerických seriálů. ()

MickeyStuma

Remake snímku z roku 1948, kde exceloval John Wayne. Zde si jeho roli střihl James Arness a nijak za ním nezaostával. Onu chlapskou ješitnost ztvárnil stejně dokonale jako on. Rozdílů mezi oběma snímky je však více než dost. Zatímco originál byl pojat hodně výpravně, remake je více televizní. Dramatizace děje je krapet mírnější, ale přesto určité napětí zůstalo ponecháno. Westernová atmosféra ze snímků vyvěrá a to je hlavní. Přesto bych se radši obrátil k původnímu zpracování, protože jak se říká: originál je originál. A i když tento počin nedopadl nejhůř, ke klasice má přeci jen hodně daleko. ()