Dříve, než byla podle modelu Spojených národů vytvořena ohromná vesmírná stanice nazvaná Babylon 5, stal se vesmír svědkem nelítostné meziplanetární války. Kataklyzmatické války pozemšťanů proti obyvatelům planety Minbari, boje, který vytvářel mezihvězdné dějiny a dláždil cestu pro vznik vesmírného přístaviště. Totální válka. První setkání posádek z planet Země a Minbari doprovázejí chyby a nedorozumění, které vyústí v tragický konflikt, šířící se po celé galaxii. Je neuvěřitelné, jak něco tak drobného může vyvolat něco tak ohromného. Ještě větším překvapením je poznání úžasné pravdy, která přináší nečekaný, avšak všemi vítaný mír... (Warner Home Video CZ)

blondboss

Film v televíznej produkcii, ktorý bol doslova nutným doplnkom k samotnému rovnomennému seriálu. Prequel, ktorý prakticky do detailov ukazuje dôvody a priebeh minbarijskej vojny a kde sa stretávajú bývalý a súčasný veliteľ Babylonu 5 a ktorý rozpráva zostarnutý Londo. Jednoducho dejová linka poňatá komplexne s potrebnou dávkou emócií a na tú dobu zaujímavými vizuálnymi efektami. 75 % ()

Dan9K

U každého filmu, který navazuje na nějaký seriál, se vždycky říká, jak je akorát prodlouženou epizodou seriálu, i přesto, že to vůči oněm filmům často není fér. Zde to však platí do puntíku a vlastně to není ani na škodu věci. Je to velmi pěkné a poutavé utvrzení v základních reáliích světa Babylonu 5 (pobavily mě některé záběry napasované přímo ze seriálu), který je obohacen o několik málo detailů či potvrzuje pár věcí, které možná nebyly úplně jasné. In the Beginning jsem zhlédl po dokonalé poslední epizodě 4. sézóny Babylonu 5 a oba tyto příběhy mají velký časový rozsah, ve kterém se odehrávají. Takový styl a závažnost se mi moc líbí, i přesto, že napasovávání hlavních postav seriálu, s výjimkou Dellen, Sheridana a Sinclaira, bylo nucené, ale hezké (i když mi asi mohl nějaký náznak v seriálu, že v tomto příběhu měly ostatní svou roli, uniknout, Velký tvůrce Straczynsky to má přece tak promyšlené). Jinak samozřejmě asi není nutno dodávat, že člověk seriálem nepolíbený, může ocenit maximálně tak samotný příběh, ale jednotlivé a zásadní souvislosti mu utečou. Když bych srovnal s prvním filmem (The Gathering), tak se jedná o úplně jinou ligu, především již zmíněnou závažností, rozsahem, hudbou i napínavostí. Technická (ne)kvalita animací zůstala velmi podobná, ale ostatní věci ukazují jak velkou cestu seriál během čtyř let, po kterých bylo In the Beginning natočeno, urazil. ()

MasterD

Seriál Babylon 5 mám velice rád. Začal jsem se nyní dívat na pokračující filmy a tento mě dost zklamal. Je pravda, že je fajn konečně vidět události, které se odehrávali před Pilotem seriálu, ale také právě proto mě tento film tak nudil. Proto, že jsem věděl, co musí přijít a jak to dopadne. Nemá to spád, nemá to překvapení. 65%. ()

BMAJTZ

Tenhle film opravdu opousti latku nastolenou jinymi B5 filmy a to tim ze sam o sobe vypravi trochu vic nez jen pouha epizoda serialu. Clovek se dozvi o veskerem pozadi a nahledneme i do budoucnosti. Je az neuveritelne jak se tvurcum podarilo proplest vsechny osudy vsemi seriemi serialu a dokonce i filmy a neudelat z toho zmatek. Prozatim asi nejlepsi B5 film. ()

Luk Skywalker

Nechal jsem si to nakonec, ale dalo by se tím začít, ale pár scén je spoiler (už jen tím a v jaké pozici to Mollari vypraví) a je lepší vědět, kde je kdo. Nebo se to dá sledovat po 4. sérii, kdy dostanete i odpověď na závěr filmu resp. jej už budete vědět. Mnoho bylo řečeno v Babylonu 5, tady je to vizuálně a plně zpracováno a jsou tu téměř všechny hlavní postavy. Velmi dobrý film. ()