Harry (Anthony Edwards) se zpozdí na noční schůzku se svojí přítelkyní Julií (Mare Winningham). Zatímco bloumá kolem baru, ve kterém Julie pracuje, zazvoní telefon v blízké telefonní budce. Šokovaný Harry se dozvídá, že kdosi v raketové základně nedopatřením odpálil rakety nesoucí jaderné hlavice. Odvetné rakety by na Los Angeles měly dopadnout přibližně za hodinu. Neví, zda tomu má věřit, nakonec ale burcuje návštěvníky baru a vydává se hledat Julii, aby se spolu včas dostali na letiště. (p6qwre)

Goldbeater

V prvé řadě doporučuji si o filmu předem nic nezjišťovat, bez znalosti zápletky a s otevřenou myslí si ho užijete daleko víc. Mně se chvílemi opravdu tajil dech. Zábavný bizarní thriller, formálně z ranku Scorseseho Po zavírací době a zároveň velmi zběsilá, napínavá a vskutku mrazivá podívaná plná překvapení. Zapadlý snímek, jenž by si rozhodně zasloužil více pozornosti a oprášení třeba na žánrových festivalech. ()

darkrobyk

Stane se to. Nebo nestane? Po delší době jsem si opravdu vychutnal snímek na téma možné atomové války. Neklidné, napínavé a po téměř celou dobu tajuplné - až téměř do konce není jasné, zda opravdu dojde k útoku, či zda se jedná o fámu, která se začíná šířit jako jed. Magická a mrazivá hudba Tangerine Dream je plnohodnotnou složkou filmu. Herecké výkony nejsou závratné, ale příliš to nevadí - jde o atmosféru. Sledovat tenhle film ve stínu událostí na Ukrajině je vskutku skličující... ()

S.Quentin QUALE

Parádní úlet, ze kterého srší originalita do všech směrů. Což o to že typická osmdesátková filmařina spadá spíše do kategorie B, důležité je, že v tomto případě nijak moc nebolí. a to hlavně díky již zmíněné wtf crazy zápletce, ve které se hlavní hrdina dostane náhodou k echu o jaderném útoku na USA. Co by jste dělali, kdyby jste vzali zvonící sluchátko ve zvonící telefonní budce, a někdo vám ve stresu řekl, že balistické střely jsou ve vzduchu a že dopadnou za pár desítek minut? Panika může začít! Jako totálně bizarní záležitost můžu doporučit. Nebýt love story a příšerné herečky, dám plnou. 85% ()

matestlust

Tohle je opravdu bohem zapomenutý starý klenot. Nepříjemný film, který vystihuje přesně lidskou povahu a ukazuje hodně reálný pohled na to, jak se lidi zachovají pár minut před nukleární katastrofou. Ze začátku film na člověka působí klidně, navodí až romantickou náladu a pak během minuty nasadí pěst do ksichtu a rozjede opravdu syrovou, atmosférickou jízdu, kdy diváka mrazí v zádech, ale ne strach, prostě těsnej, až klaustrofobickej , nepříjemnej pocit, taková ta bezmoc, když prostě není úniku, kterou pan Steve De Jarnatt ( jinak pouze seriálovej tucťák ) dokázal vystihnout v tomhle kousku naprosto parádně. Joo prostě zlatý osmdesátý léta ! 4.5 * ()

dobytek

POZOR SPOILERY!!! Tohle je opravdu podivnej film a já ani nedokážu pořádně napsat komentář, kterej by vystihoval moje pocity a zároveň neprozradil něco z děje. Začátek vůbec nenasvědčuje tomu, že by se mělo jednat o nějakej katastrofickej film. Týpek se seznámí s nějakou pipkou, on zaspí, dorazí pozdě na rande a snaží se jí dovolat z telefonní budky... Do týhle chvíle to vypadá jako obyčejnej romantickej film. Jenže pak se všechno změní. Telefon v budce začne zvonit, týpek to zvedne a dozví se, že na USA maj za 70 minut dopadnout atomový bomby a film dostává úplně novej náboj. Pak následuje celkem dobrá scéna, kdy se týpek snaží vysvětlit několika lidem ve fastfoodu, co právě slyšel a v tuhle chvíli se dá dokonce mluvit i o nějakym napětí, hereckejch výkonech, atd... Jenže po chvilce se to změní na zmatený pobíhání sem a tam a do toho nastávaj naprosto absurdní situace, při kterejch divák akorát tak nevěřícně kroutí hlavou a nebo se směje. Jen tak namátkou uvedu pár scén, který mě pobavily. Jakási akční žena dá za úkol holce, která osbluhuje ve fastfoodu, aby napsala seznam "důležitejch" lidí (vědců, politiků, atd...), který by stálo za to zachránit před termonukleárníma jatkama. Další vtipná scéna byla, když se hlavní hrdina někdy ve 4:30 ráno vydá hledat do posilovny (mimochodem ta posilovna byla i v tuto hodinu celkem narvaná) někoho, kdo umí pilotovat vrtulník. A nejlepší je, že tam toho pilota fakt najde. Nebo hlavní hrdina jde zachránit svou novou lásku, ta ovšem spí, protože je naládovaná práškama na spaní, takže on jí hodí do nákupního vozíku a veze jí někam pryč. A ona se probudí v noci uprostřed ulice v nákupnim vozíku a je úplně v klidu. Tohle se fakt nedá brát vážně. Ono vůbec ten samotnej nápad, že vypukne jen tak najednou nukleární válka a nikdo o tom do poslední chvíle neví, je hovadina, že to tříská dveřma. Počínání hlavních postav je taky úplně postavený na hlavu. Tohle se mi prostě vůbec nelíbilo. Jediný, co můžu pochválit, je muzika od Tangerine dream. ()

• Renomovaný filmový kritik Roger Ebert nazval film „diabolsky účinným, vyvoláva skutočný pocit hrôzy". (classic)
  • Nakrúcalo sa prevažne v noci a bez počítačových trikov. (classic)
  • Modrý kabriolet, kterým Harry (Anthony Edwards) také část noci cestuje spolu s jeho majitelem (kterého hraje Mykelti Williamson), je Chevrolet Chevy II Nova 400 Convertible ročník 1962. (J.F.B.)