Dva kamarádi opustí práci v Detroitu, aby se mohli stát instruktory lyžování v Aspenu. Jeden z nich má velký úspěch, ale Dexter nemůže uspět a uvažuje o vysněné práci spisovatele. Do toho se zamíchá pohledná žena a tak je čeká zkouška přátelství... (oficiálny text distribútora)

blackJag

Blbina veliká, z dnešního hlediska zajímavá jen tím, že z Berga se stal především režisér (celkem úspěšný), a že Gross na tento filmový škvár navázal hned další rok o dost slušněji v červených rajtkách kanadské jízdní policie (seriál SMĚR JIH). Opravdu šaškárna v Aspenu, která je námětově pestrá, jako výpravné soft-porno. 30% ()

kkarx

U filmů o přátelství není příběh až tak důležitý, podstatné zůstává, jak film dokáže přátelství vyobrazit, a to se podařilo docela dobře. Příjemná atmosféra, pěkné záběry na zasněženou přírodu a lyžaře, občas nějaký vtip k pousmání a i drama.... na podobné filmy se občas rád podívám. Konec je dle mě kýčovitostí už trošku za hranou. Vyznělo by i lépe, kdyby nevyhráli, vždyť ten závod byl úplně o něčem jiném než o výsledku. Sympatický herec Paul Gross měl jistě našlápnuto i k hvězdnějšímu statusu než jen jako slušňácký seriálový hrdina Směr Jih. ()

monolog

No, je to takový nemastný neslaný, zdlouhavý a nijak moc zábavný, dramatický a rozhodně ne akční. Tedy pokud není film akční kvůli snad pěti krátkým lyžařským scénám. Jinak na můj vkus je to až příliš dramatický, a kvůli tomu mi to přišlo i strašně nezáživný, takový těžký na snadný podívání. Tenhle film by se možná hodil někdy na desátou večer, kdy už člověk nemá sílu ten ovladač namířit na telku a tak zkoukne cokoliv. Ale ne na nedělní odpoledne. Nejhorší vadou je, že tam není žádnej humor a ani to není nijak srandovní (a tím nemyslím nějakou pitomou revue, ale prostě ani jeden humornej okamžik jsem tam nenašel) a tak tenhle film klidně propříště oželím. ()

joelly01

Co porad vsichni chcete, tohle je pekny film (nejen) o lyzovani. A Peter Berg tam vypada dobre, i kdyz trochu infantilne. Me se film libil, no samozrejme, ja lyzar nejvetsi, nemuzu jinak. Co se tyce lyzovani samotneho, tak se nic noveho neodzvite, ale je tam par peknych stunts a taky ta krajina kolem Aspenu je nadherna. Takovy domecek jak mela ta zenstina tam bych si moc prala mit. O je, to by se me libilo, to bysem se radovala.... Kvalitativne existuje spousta lepsich filmu, ale ja jako spravny ski patolizal a schleimer opet mirne zvedam rejtynk ;) ()

slunicko2

Pohodovka o lyžování. 1) Příjemný film s pěknými kluky, krásnou přírodou, parádními lyžařskými záběry, které až berou dech (alespoň tedy mně) a nezbytnou příběhovou vatou._____ 2) 34letý Paul Gross (hlavní postava - spisovatel T.J.) i 29letý Peter Berg (jeho kamarád, smolař Dexter) působí přirozeně a sexy._____ 3) Překvapil mě zřejmý nedostatek sněhu v Aspenu._____ 4) Trochu moc limonádové zaměření a melodramatická hudba se mi příliš nelíbily. ()