For Those About to Rock: Monsters in Moscow

(koncert)

For Those About to Rock je koncertní záznam z festivalu Monsters Of Rock, který proběhl v září roku 1991, jen pár dní po neúspěšném pokusu o státní převrat v bývalém Sovětském svazu. Do Moskvy se sjelo milion a půl metalových fanoušků, aby na letecké základně Tuschino zhlédlo fenomenální představení kapel jako AC/DC, Metallica, Pantera a další. Gigantický hudební festival neuvěřitelně reflektuje s tehdejší situací v komunistickém Rusku. (Punisher)

ilemas

Metallica ve své nejlepší formě v roce 1991 a jejich nejlepší black album, naprosto úžasný koncert, který jsem chtěl vidět hlavně kvůli neuvěřitelnému počtu 1 600 000 fanoušků a těžko říct co se mi líbilo víc zda záběry na Metallicu nebo do rozvášněného davu a na komunistickou policii s přiblblejma placatýma kulatýma čepicema , která se z toho asi mohla zcvoknout, co si to vůbec dovolili dát do Ruska takovou „strašnou zápaďáckou" hudbu. Trochu mi vadila rozlítaná a někdy rozmazaná kamera, ale atmosféra úžasná. Nechápu co ale měli z toho uplně ti zadní fanoušci nebo ti někde na boku mimo stage. Ač jsem fanda převeliký tak na takový koncert bych nešel pokud bych nestál přímo u pódia, to bych tam musel asi stanovat měsíc dopředu. ()

Javad

FOR THOSE ABOUT TO ROCK je názov video záznamu živého vystúpenia kapiel AC/DC, Metallica, The black Crowes a Pantera na letiskovej ploche Tushino v Moskve. V septembri 1991, len niekoľko dní po neúspechu Augustového puču, sa 1.6 milióna fanúšikov rokovej hudby zišlo v Moskve aby si mohli vychutnať prvý open-air koncert v Rusku, ktorý bol súčasťou série Monsters of Rock. Záznam taktiež ponúka pohľad na úsilie ruskej armády koncert zrušiť. (Wikipedia) ()

oskiii

Neskutečný nátěr v opojení svobodou. Legendární Metallica a famózní Pantera… dvě nejlepší metalové kapely všech dob na jednom podiu. Co víc si přát? Snad jen zažít to na vlastní oči a uši. ()