Schyluje se k velké události - k Zemi se blíží obrovská kometa. Chystají se velké oslavy, ale kometa není poslem míru - díky jejímu působení se většina lidí změní na prach nebo krvelačné příšery. Několik málo lidí, kteří se zachránili, musí nyní založit novou civilizaci... Zkázonosná kometa ovšem není hororem, jakých už jste viděli desítky, ale inteligentní hororovou komedií, která sklidila řadu pochvalných recenzí. (Guild Home Video)

Han22

Na začátku filmu spálí veškeré lidstvo záření z komety a ti co nebyli zasaženi úplně se stávají zombies. Připomíná to Den Triffidů, Já Legenda nebo různé zombie apokalypsy z dnešní doby, dal by se o tom natočit velkofilm, brutální béčko nebo drama. Režisér a osmdesátá léta ozhodly jinak a tak dvojice přeživších jsou dvě teenagerky, které stále řeší kluky (teda jediného co je k mání), užívají si nakupovaní v obchodáku a v rytmu pohodového disca se proplétají postapo světem s nadhledem a humorem. Půlka mého já nadávala že to není akčnější a že tam skoro nejsou zombie a druhá půlka se připitoměle usmívala a výborně bavila u téhle pohodovky, která umí solidně potemět (střetnutí s partičkou vyvolených v bunkru připomíná Fallout). Je to zvláštní udělat z konce světa polokomedii, dneska by to nikdo nenatočil ani omylem, ale bavil jsem se. ()

Real Tom Hardy

"THE MAC-10 SUBMACHINE GUN WAS PRACTICALLY DESIGNED FOR HOUSEWIVES." ------- Zkázonosná kometa, resp. Thom Eberhardt, si zobral všetko dobré z The Omega Man, po všetkých stránkach prepracoval a vylepšil, utiahol atmosféru, pridal hlavnú hrdinku s veľkými krásnymi očami, kamere nahodil oranžový filter, pre oblohu L.A. typický, vibe osemdesiatok podčiarkol a podpísal správnou hudbou a automatmi s arkádovými videohrami a eliminoval absurdnú zápletku o biologickej vojne a tajnom spolku, len aby to nakoniec dopadlo rovnako s možno ešte blbším príbehom ako v Ω. Ďalším váženým bonusom je, že Eberhardt pracuje s aspektom prázdneho mesta prakticky celú stopáž, kde v prípade Sagalovho počinu som mal dojem, že na túto strunu hrá tak prvých 20-30 minút. Druhý replay je za mnou a na obzore vidím kľudne aj ďalšie dva, lebo vždy, keď vidím Catherine Mary Stewart v tých saténových večerných šatách, príp. ju jediacu pelendreky v tom "oranžovom smogu" Mesta anjelov, mám chuť si to dať zase. A hoci chcem dať štyri hviezdy, bolo by nutné veľa prehliadať. --- "The whole area is an absolute monument to consumerism." --- (3.10.2020) (10.4.2021) ()

choze

Tenhle film proběhl našimi videopůjčovnami na videokazetách jako ZKÁZONOSNÁ KOMETA a jelikož ho popisek na obalu charakterizoval jako komedii a mezi komediemi byl v mojí videopůjčovně i zařazen, přestože mě názvem vždycky lákal, nechal jsem si ho ujít. Když jsem tu ale ve fotogalerii uviděl obrázek roztleskávačky s uzinou, šly někdejší předsudky stranou, film jsem si sehnal (i když stará videopůjčovna už nestojí) a jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že i když se ten film nebere kdovíjak vážně, primárně o komedii nejde. Litovat svého omylu jsem ale nemusel, protože jak píše Koly, je to slabota po děcka. Režisér si vystačil s prázdným městem, po kterém rozházel šaty jako že mrtvých lidí, se sympatickou pohlednou brunetkou a oranžovým filtrem a s žádným zajímavějším nápadem, dějem, akcí, maskami nebo potoky krve se už neobtěžoval, jen nechal občas odněkud vybafnout nějakého trapného mutanta. Jednu hvězdičku za útok děvčat na obchoďák za doprovodu "Girls just wanna have fun" od Cyndi Lauper. ()

Aluska88

** a půl. Post-apokalyptické filmy mám velmi v oblibě, ale tento by se snad ani nedal za sci-fi označit. Laciné červené pozadí mělo očividně zobrazovat vzhled města po dopadu komety, mně spíš přišlo, jako by někdo zapomněl utřít prach:) Dále tu máme pár hromádek prachu, asi dvě zombie, jejichž vzhled zřejmě vytvořilo činorodé dítě, které šlo zrovna kolem a nakonec jakousi tajnou organizaci vědců. A to je jako všechno? Noc komety má potenciál, velmi slušný scénář, lehký humor i dobré obsazení, všechno to celé táhne šikovná Catherine Mary Stewart. Spolu s Kelli Maroney mi obě připomínaly Emmu Stone a Abigail Breslin v Zombielandu. Ale jinak se ve filmu jaksi nic neděje. Pobyt v kině, návštěva obchoďáku, v něm pár cvoků, kteří se začínají měnit v zombie a jinak vlastně nic. Já bych i dala tři hvězdičky, scénář je dobrý, atmosféra pustého města také docela jde, postavy jsou sympatické, žádné pitomé a tupé charaktery, které byste nejradši odstřelili, ale... prostě se tam nic neděje. Je zajímavé, že při sledování mě film skoro vůbec nenudil na to, že dějově je to velká slabota. Ale nejedná se o žádnou stupidní blbost, jen ten děj by to chtělo trochu posílit. ()

Corpsegrinder

Nálepka komedie je zde opravdu zavádějící, respektive dnes kombinace hororu a komedie vypadá trochu jinak (hůř), ale jinak jsem s občasným frkem neměl problém. Filmu se povedlo zejména obsazení dvou hlavních rolí a ne náhodou ty holky mají celkem kultovní status, no a atmosféra a záběry na prázdný město s rudou oblohou jsou taky funkční a mám pro tyhle situace kdy přes noc všichni zmizí slabost. Horší je to bohužel se scénářem kterej zmrvila celkem amatérská zombie linka a nudný scény s vědcema, takže se tak od půlky filmu nudíte. Nicméně pro fanoušky 80s povinnost. ()

• Scény prázdneho Los Angeles sa filmovali počas rán pracovných dní. (Real Tom Hardy)
  • Film pár rokov po svojom vydaní získal kultový status. (Real Tom Hardy)