Americký cyklus Hollywoodské zkoušky nám poskytne unikátní pohled do zákulisí přípravy filmů. Nahlédneme do fáze, kdy je hotov scénář, určen režisér - a nastává čas vybrat ty zaručeně správné představitele velkých i malých rolí. Archivní snímky nám ukáží kamerové i tzv. osobnostní testy dnešních hvězd. (oficiálny text distribútora)

Stanley

Tento dokumentární cyklus je cenný především tím, že v něm lze spatřit unikátní dochované záběry kamerových zkoušek různých známých hereckých hvězd na samém prahu jejich slávy či můžete vidět mnoho zkušebních scén s herci, kteří pro konkrétní filmy třeba nakonec nebyli vůbec vybráni, což umožní vytvořit si představu, jak by výsledek mohl dopadnout v porovnání s finální existující verzí filmu. Nicméně spousta filmových děl z dob zlaté a stříbrné éry, o kterých se zde pojednává, není v našem prostředí příliš známá, takže v takových případech to pro běžného diváka představuje poměrně mrtvý informační přínos. ()

Arach.No

Nic moc extra. Čekal jsem trochu ucelenější pohled do zákulisí a přitom se jedná jenom o okomentované záběry ze zkoušek na tři filmy. ()