JFL

Rogerem Cormanem produkovaný "Death Race 2000" sice zůstává neotřesitelný jako Bartelova nejzábavnější, nejkousavější a také nejvíce nadčasová satira, ale jeho vlastní nezávislý projekt "Eating Raoul" pořád představuje skvostně zlomyslné dílko. Snímek inspirovaný klasickými komediemi studia Ealing připomíná pozdější tvorbu Johna Waterse, především "Serial Mom", v tom, jak si utahuje ze svých středostavovských postav, konzervativní usedlosti, amerického snu a ostatně i vyšinutosti Californie. Jak naznačuje již samotný název, film se odvíjí jako veskrze přímočarý vtípek, který si neklade za cíl diváky překvapovat či šokovat, ale prostě je jen jízlivě poňoukat a nekorektně bavit. V tom ohledu přesně vystihuje osobitost samotného Bartela, který na rozdíl od Waterse neholdoval nevkusu úplného dna, ale naopak se s gurmánskou distingovaností vyžíval v zesměšňování konvenčnosti, niterné amorálnosti i skrývané prostopášnosti a fyzičnosti středního proudu. Autor pak nese film na svých bedrech i před kamerou, kde podává další ze svých úžasně uměřených výkonů ve zcela absurdních rolích. Jako vždy mu náramně sekunduje vynikající Mary Woronov, se kterou tvořil ikonické duo v řadě bizarních perel na dně koryta amerického nízkorozpočtového brakového filmu. ()

Goldbeater

Nenápadní manželé Blandovi (Paul Bartel a Mary Woronov) objeví netradiční způsob, jak sehnat peníze pro otevření vlastní restaurace. A hodlají pro to využít mravního rozkladu obyvatel Los Angeles. Velmi zábavná hříčka, kterou táhne právě ústřední herecké duo a lehká Bartelova režie. Divím se, že po uvedení tohoto snímku nezavedli v USA zbrojní pas na kuchyňské pánvičky! U nás je Eating Raoul bohužel téměř neznámé a velmi podhodnocené dílko. ()

Hanyou

Celou dobu se čeká na nějaký velký začátek akce, kdy film konečně začne vyvolávat výbuchy smíchu a ono se to nekoná. Ne, že by to nebylo vtipné, ale prostě jsem celou dobu byla v očekávání něčeho většího. Nejvtipnější je rozhodně swingers party. Mohlo to být lepší, ale nenudila jsem se. ()

• Vo filme sa mihnú aj režiséri Joe Dante a John Landis. (Svadbos)