Když se bývalý policajt Dave Robicheaux schoval před alkoholem do mokřin kolem New Orleans, netušil, že mu jednoho dne spolu s havarovaným letadlem spadne na hlavu holčička, kterou se svou milovanou ženou nemůže mít, ale taky hromada problémů. Jako správný policista totiž nemůže nechat záhadné okolnosti výbuchu v letadle jen tak plavat. Vypadá to, že ve všem jsou namočení jeho známí - jeho přítel z dětství, přítelova svůdná žena, místní mafiánský šéf a další tajemní a nebezpeční lidé. Pro Davea začíná cesta peklem, na které ztratí skoro vše a něco najde... Krátká scénka s úplně nahou Teri Hatcher je pro filmové fanoušky bonbónkem v tomto zvláštním dílku :-) (blondynka1)

VanTom

Ničím nevybočující krimi je zjevně zkomprimováno z většího celku (románové předlohy), čímž trpí ponejvíce prvoplánový charakter ústředního neústupného a nezastrašitelného ex-poldy, také vyléčeného alkoholika. Zkratkovité pátrání první půle mi trošku připomnělo noirovou náladu Čínské čtvrti, naopak druhá se nesla v duchu umírněného "revenge" rezignujícího na větší obrázek. ()

lareinna

Ajaj..naozaj nie veľmi vydarený snímok, ktorý by potreboval skrátiť aspoň o 35 minút. Po hodine som sa už strašne nudila a priznám sa, že som to ani nedopozerala len preskákala postupne nakoniec. Keď som si predstavila, že mám pri tomto filme stráviť ešte hodinu svojho času, tak v tej chvíli zvíťazil zdravý rozum. ()

Lacike

Chápem prečo sa tento film niektorým ľudom páči, ale mňa na ňom to pomalé tempo extrémne štvalo. Keby sa to zostrihalo na 90 minút a hlavne lepšie prepracovali motivácie postáv, tak by to bolo oveľa strhujúcejšie a ie také uondané. Hlavným plusom je herecké obsadenie a zaujímavé rozostavenie postáv na kriminálnej šachovnici. Samozrejme mňa najviac bavil Eric Roberts v časoch, keď vyzeral fantasticky (až na ten debilný účes) a ešte sa snažil hrať. Hrá tu namachrovaného drsniaka, ktorý ako sa ukáže len breše ale vôbec nehryzie. Čo je na jednej strane originálne, ale zároveň bolo smutné sledovať akého hrá vlastne chudáka. Alec Baldwin predvádza priemerný výkon a najviac zaujme tým, koľko hektolitrov potu vypotí za celý film. Snáď tu nie je jediný záber v ktorom by z neho nekvapkal pot. Prekvapí aj Teri Hatcherová, ktorá tu tentokrát nie je za chuderku a ako poriadna mrcha sa predvedie aj hore bez. Palec hore. Na filme je zaujímavé, že obidvoch drsných chlapov tu majú pod palcom ich ženušky a ide už len o to, či sú tie ženušky mrchy, alebo nie, čo sa im môže stať osudným. Celý čas sa tu len kecá, miestami pútavejšie, väčšinou len nekonečne naťahovane a osviežením je len jedna parkourová naháňačka po strechách. Tá je natočená skvele a obsahuje pár pôsobivých kaskadérskych kúskov. Nie je to márny film, len je fakt hrozne nezáživný. Ale videl som ho už asi tretíkrát, tak možno na ňom predsalen niečo je a za jedno pozretie stojí. 5/10. ()

vegetol.mp

Solidní snímek se slušnou atmosférou, který ovšem není bez chyby. Především při pohledu na talenty, které člověk zahlédne v úvodních titulcích, kritici i diváci asi čekali, že se jim dostane něčeho světoborného. Nestalo se tak, ale to neznamená, že je to mizerný film. Atmosféra dobrá, režie kompetentní a Alec Baldwin výborný. Není to zcela jistě nejlepší film na světě, ale o sobotním večeru může člověk pochodit mnohem hůř. ()

• Natáčení filmu probíhalo v americkém státě Louisiana od 31. května do 27. srpna 1994. (GASTON73)