Bestián: Kupředu, zpátky jen krok!

• Veľká Británia Blackadder Back and Forth

Lord Edmund Bestián (Rowan Atkinson) a Baldrick (Tony Robinson) testují svůj stroj času. Vydávají se do minulosti pro pár suvenýrů a nakonec se jim podaří změnit minulost. Ocitnou se tak např. v Sherwoodském lese, kde se setkají s Robinem Hoodem nebo u Bitvy u Waterloo. (Nancy)

Everyone

Humorem se lze sytit neustále, pakliže jste na jeho specifickou chuť citliví. Na rozdíl např. od sci-fi, kde stejné myšlenky jsou při opakování na výsost nudné a žánrově hledáte potravu novou, popř. připravenou více rafinovaně. ____ Avšak mně tento způsob humoru moc nesedí, přijde mi příliš průhledný, prvoplánový, až naivní. Kontrastující dvojice, spolu s frenetickou společností, každou větou směřuje k trapnosti. Díval jsem se na dabovanou verzi, možná, že tím se to vysvětluje, ale patrně ne-e. ()

koza3

Kdysi nám to pouštěla učitelka britských reálií na vysoké škole jako alternativní pohled na britskou historii. Byl jsem z toho nadšen a slíbil si, že se někdy podívám na celý serial. Po letech jsem to sjel znovu, tedy po tom, co jsem viděl celý serial a musím říct, že tenhle díl tomu nesahá ani po kotníky. Je to taková rychlá nostalgie pro zaryté fanoušky a návštěvou různých historických událostí a s úsměvným koncem. Nicméně oblíbenou epizodou se to určitě nestane. Úsměvný nadprůměr. ()

Lyžař

Legendární Black Adder jsem ještě neviděl. A možná právě proto moc nevím, jak s tímhle druhem humoru zacházet. V Bestiánovi je jednoduchý humor mixovaný tím značně promyšleným. Celé to tak nějak příjemně zapadá do sebe a žene to člověka ke smíchu a k tomu, že se těší na každou další minutu. No a Robin Hood? Kdo to je? :-D Režie: ***; Scénář: ****; Herci: ***; Hudba: *** ()

Radiq

Když se něco vrací zpět ke svým počátkům, většinou to za moc nestojí. Ani v tomto případě to nedopadlo nejlíp. Už samotnej nápad se strojem času není dobrej. Jinak většinou to nějak neřeším, ale tak nějak mi tady chybí ten smích diváků, jak bývá v sitcomech. Ale na druhou stranu, ono tady toho vtipného zas tak moc nebylo, bohužel. I Černá zmije a Baldrick vypadají v současnosti tak nějak divně a úplně zabité je to na konci tím, kam to spolu dopracovali (to bylo snad nejtrapnější z celé ságy). Nevidět předchozí série, dopadlo by mé hodnocení ještě hůř, ale z nostalgie dávám aspoň 3. ()

KosiR_ksr

Černá zmije (hlavně středověkká série) patří mezi mé oblíbené seriály. Přesto mě tento krátký film, který na něj (po letech) navazuje, bavil přeci jen méně. Pár dobrých a chytrých narážek se i zde najde, ale některé vtípky mi připadly už trochu zbytečně laciné. 70% ()

• Ve scéně s Robinem Hoodem a královnou Alžbětou se objevuje černošský kompars, což je jako historický nesmysl vtípek tvůrců. (Kulmon)
  • Na konci závěrečných titulků tvůrci slibují, že pokračování bude v létě roku 3000. (Reyak)
  • Na večeři na začátku filmu vidíme na zdi portrét kapitána Černázmije ze čtvrté série. (Kulmon)