Courteney Cox opustil přítel, ale to jí moc nevadí. Do sousedního bytu se totiž nastěhoval David James Elliott a ona po něm touží. Jenže problémy začínají... Bláznivá romantická komedie plná humoru, vtipných dialogů a gagů vypráví příběh mladé ženy Samanthy, kterou opustí její přítel a ona začne trpět různými fóbiemi - bojí se davu lidí, ba dokonce i výtahů. Když se nervově zhroutí, v rámci terapie si má najít nového přítele. Samantha je ochotná udělat cokoliv, jen aby získala srdce vyhlídnutého mládence, prodavače Henryho. Romanticky neurotická komedie o falešné psycholožce, rafinovaném plánu jak získat muže svých snů a lásce, která plán poněkud zkomplikuje. Přestože se sympatická Samantha živí jako autorka turistických průvodců, práci jí poněkud komplikuje skutečnost, že trpí nejen klaustrofobií, tedy strachem z uzavřených prostorů, ale také agorafobií, strachem z otevřených prostorů, a k tomu nádavkem celou řadou dalších fóbií. Navíc se po posledním milostném neúspěchu trápí pocitem, že nemá štěstí v lásce a jako by to stále nebylo málo, po několika sezeních u dr. Louise Rosenbergové s úžasem zjistí, že její psychoterapeutka je na tom ještě mnohem hůř než ona. Je jasné, že si právě prožila těžké nervové zhroucení a pomoci jí může jen specialista. Když Samantha zjistí, že k lékařce chodí také její nový soused, pohledný Michael, který má potíže se svou nafoukanou snoubenkou Isabellou, rozhodne využít jedinečnou příležitost a zatímco se psychoterapeutka zotavuje ze svého zhroucení, Samantha zaujme její místo v ordinaci. Věří, že jediným lékem je pro Michaela nová láska a začne nenápadně, ale o to usilovněji, pracovat na tom, aby se jí stala právě ona. Poměrně jasný plán však poněkud zkomplikuje další pacient, sympatický a poněkud plachý prodavač knih Henry Popopolis, do kterého se samozřejmě nevyhnutně zamiluje. (oficiálny text distribútora)

blackJag

Romantická komedie bez chemie. Zápletka je variací klasického schématu, ale přesvědčit mě o tom, že by Samantha opravdu toužila po Michealovi nebo se zamilovala do Henryho, se tvůrcům jaksi nepodařilo. Chyba herců nebo špatného vedení? Asi od obojího trochu. Divák veškerý sled událostí sleduje skoro mimoděk, nic mu nepřijde zábavné, leda skutečnost, že Courteney Coxová pořád dokola ukazuje kalhotky. Na komedii fakt málo. 35% ()

lioncel

Jde o příjemnou, nenáročnou oddychovou podívanou .. žádné poselství, ani poučení se nekoná .. samozřejmě, místy klišé jako prase a ten závěr(!) ale .. místy - naprosto skvělý herecký koncert Courtney, která dokonce párkrát ukáže, jak jí sluší i obyčejné bavlněné kalhotky (škoda, že jejího nesporného komediálního talentu nebylo na plátnech kin více využito v kvalitnějších projektech) .. Elliott klasicky prkenný jako v JAGu … každopádně : já se dívám na Courtney moc rád a ten její jezevčík hrál také skvěle ... ()

haWranka

No dobře. Hlavní hrdinka je po většinu svýho vystoupení fakticky nesympatická a hlavně divně nadabovaná. (Vůbec ten dabing je hroznej.) Od první do poslední věty je to jedna otřepaná fráze za druhou. Přesto mě to baví, jako kulisa k odpolednímu odpočinku je to dobrý a zbožňuju Davida Arquetta. Tak a je to:) ()

c.tucker

Většina dialogů jak z prdele. Nevím jestli to bylo tím dabingem, ale moc mě to nepotěšilo. Začátek nudnej, potom zase šlo všechno k šípku. Předvídatelnost někdy nevadí, když se správná kombinace ve správném poměru, jenže tady nebylo nic. Ještě, že tvůrci českého názvu byli tak předvídaví, jen se jim tam nějak připletlo jiné slovíčko. Prohodili lásku s filmem, aby to bylo dokonalé. Film plný omylů by sedělo lépe. ()