Swedova dvojčata, sestry Inge a Liv se vdávají. Obě jsou těhotné, z čehož otec nemá žádnou radost - na svatbě je zamračený a naštvaný. Swede je sice laskavý otec, ale rabiátský ředitel věznice, který nemá zábrany z bezprostřední blízkosti zastřelit vězně, ani to pak bezostyšně zapřít před federální agentkou FBI Karen Polarskiovou. Karen mu ale šlape na paty. Mezitím se Inge a Liv, kterým se po otci stýská, nastěhují i s manželi Budem a Larrym zpět k tátovi. Swede dcery přivítá s otevřenou náručí, na zetě však pohlíží jako na truhlíky a hned je pověří různými úkoly, aby "hodnotu nevěst odpracovali". To se mladíkům ovšem nelíbí. Jednoho dne zaslechne Bud v hospodě o připravovaném transportu peněz. Přemluví Larryho k jejich uloupení a vše pečlivě naplánuje... (oficiálny text distribútora)

movie

Vynikajíc film, stavící na originálním, lehce úchylném a neotřelém scénáři a vynikající režii Yvese Simoneua (Norimberský proces).Tento snímek, u nás uváděný jako „Prachy k likvidaci“ má kromě jiného (ta režie je tedy super) i bombastické herecké obsazení-Charlie Sheen, Marlon Brando, Martin Sheen, Mira Sorvino, Davdi Arquette nebo třeba Donal Sutherland. ()

candy_daze

Svým způsobem strašná ptákovina. Filmů podobného komediálního ražení je víc, ale problém je v tom, že to většinou není režisérovým cílem a potom vznikají nevtipné a nechutné trapárny. Zato "Free money" si ze všeho dělá vědomě srandu humorem, který asi ne všichni pochopí. Je to vcelku příjemný, občas vtipný a hlavně bizarní film. Charlie Sheen byl fajn a proti Brandovi jsem nic neměla. Je spousta lidí, kterým se jeho poslední role zdály nedůstojné, ale to je blbost. Marlon si přece vždycky dělal co chtěl. A myslím, že to zase taková katastrofa nebyla ()

kubilov

Že podal plahočící se a morbidně obézní Marlon špatný výkon!? To sotva! Na to, jaký náklad musel táhnout a jaký nechutný knír měl, podal naprosto přesvědčivý výkon, díky kterému nebylo nijak těžké uvěřit mu, že hraje tak zkaženého a drsného tyrana. Na druhou stranu nikdo další z herců jako Charlie Sheen, Martin Sheen, Thomas Haden Church, Mira Sorvino nebo Donald Sutherland nepředvedl nic extra zapamatovatelného, a tak z Free Money za pár dní zůstane jen obrovitý Brando. Velmi průměrná krimi komedie. ()

honajz

Marlon Brando, Donald Sutherland a Charlie Sheen v poněkud drsné a dnes poněkud nevtipné komedii o dvou looserech a brutálním správci věznice. Tento otec má dvě dcery a ty podvodem tyhle dva loosery i proti vůli otce donutí ke sňatku. Ale miminko se ne a ne nedaří. Zatím jejich otec stihne pro zábavu zabít nějakého uprchlého vězně, a na tyhle dva si pěkně došlápnout, aby makali, jak on chce a potřebuje. Musejí vařit, uklízet, starat se o jeho auto, chodit do kostela a s jeho dcerami nejlépe nemít žádný sex. Uznejte, to se dlouho nedá vydržet. A to je tu ještě agentka FBI, která po správci věznice jde... Dnes už ne moc vtipná komedie, která osciluje mezi brutálními vtípky a vtipy o looserech, ale tak nějak nefungují ani jedny. ()