Gordon Bombay se rozhodl opět hrát aktivně hokej, je však zraněn. Pak dostává nabídku, aby dal opět dohromady mužstvo Kačerů, doplnil ho nejlepšími hráči země a vybudoval národní tým juniorů USA. S nimi se má zúčastnit Her dobré vůle juniorů v Los Angeles. Takovému lákadlu samozřejmě neodolá, sestaví družstvo a odjíždí do místa konání her. Tam však podlehne atmosféře velké sportovní události - účastní se tiskovek, dává interview v televizi - a málo se věnuje svému týmu. To má za následek, že se mladí hokejisté chovají "jako utržení ze řetězu", a co je ještě horší, přestávají opět podávat solidní výkony. Gordon zklame až tak dalece, že se nedostaví na rozhodující zápas a Kačerům hrozí vyřazení ze soutěže. Zachrání je jejich učitelka, která sice neví o hokeji zhola nic, ale je v potřebnou dobu tam, kde má být. Gordon Bombay "jde do sebe" a za pět minut dvanáct přichází na stadion... (oficiálny text distribútora)

BrckoGOS

Nebudu plácat zbytečným dlouhým komentářem. Z celé serie absolutně nejslabší díl. Islandská jména vesměs vůbec nejsou Islandská, děj je slabý, hlášky nejsou vtipné a je to prostě velká nuda. Hvězdička za Emilia Esteveze a Joshuu Jacksona a druhá za první představení parádních dresů. Mimochodem výběr Trinidadu a Tobaga bych docela rád viděl na vlastní oči :-) 4.5/10 ()

Big Bear

Tohle je dětská záležitost u které si dospělák nejesnou povzdychne nad tou hromadou klišé a místy až hloupým dějem na míle předvídatelným. Jenže když jsem viděl s jakým zaujetím to youtuberská generace (se kterou jsem na to koukal) sleduje, uvědomil jsem si, že pro ně je to prostě fajn film a čím více jsem nad tím přemýšlel, tím více mne to překvapilo. Sice je těchto filmů halda - většinou se jedná o nějaký team outsiderů nebo ,,mstitelů dávného bezpráví'' který nakonec všechny ty zlouny dostane a zvítězí. Ke konci jsem si uvědomil, že v dnešním světě youtuberských ikon, případně marvel hrdinů není špatné, když děti ve filmu fandí svým vrstevníkům v nějakém tom sportovním zápase. Navíc teenagerské filmy umí být mnohem ale mnohem větší bezduché zvěrstvo než tohle co mělo místy i nějakou myšlenku a apelovalo na slušnost a hru fair play. Dávám tedy za dva góly do branky islandu pochopitelně! :-) * * ()

fisus

Před 15-ti lety bych dal tak 4 hvězdičky,ale teď se na to dívám přeci jen jinak.Vím,že by se to u takovéhoto filmu dělat nemělo,ale přeci jen ty přečiny proti hokejovým pravidlům bijí do očí:změny dresů během utkání,zastavení kotouče během nájezdu,tzv "véčko",které je jasným postavením mimo hru a o lasování protihráče ani nemluvě!!!Hokejové týmy Islandu nebo dokonce Trinidadu a Tobaga vyloudí nejeden úsměv na tváři.Ale je to přeci jen film určený hlavně těm menším a tak je třeba brát i ten pomyslný souboj dobra a zla a změny povah hlavních aktérů přeci jen s nadhledem! ()

silentname

"D2: The Mighty Ducks" je v podstate skoro totožný film so svojim predchodcom. Máme tu opäť naše obľúbené decká, Emilia Esteveza a rozprávame ten istý príbeh, ktorý však teraz posunieme trošku na národnejšiu úroveň a miesto toho na sebe zapracovať je hlavnou myšlienkou nenechať sa uniesť slávou. Inak v princípe všetko ostatné zostalo skoro úplne rovnaké. Vieme od začiatku ako to dopadne, kto bude zloduchom aj cez čo všetko si naši hrdinovia prejdú. No nemôžem to vyslovene hádzať filmu na triko a negatívum, no súčasne je treba uznať, že veľmi zaujímavý film to vo výsledku nie je. Pozrieť sa to dá, no v princípe neprináša nič nové a je to len pokračovanie, ktoré existuje. Ktoré má okrem toho trošku pomalšie tempo. Ak vám to stačí, smelo do toho. Hodnotenie: C+ ()

kaposlav

Moc sa to nelíši od prvého dielu. Rovnako slabe herecke výkony ako v jednotke, tak aj niekolko nezmyslov. Scénarista Steven Brill teda moc o hokeji nevie. Hrá sa vôbec na Trinidade ľadový hokej? Island najväčší súper, tak to je tiež prúser. Je to komédia pre deti a snaď v tej dobe aj pre puberťákov, ale v dnešnej dobe je to absurdný omyl. ()

• Ve scéně večírku sportovních celebrit si sami sebe zahráli i čtyřnásobný olympijský vítěz ve skocích do vody Gregory Louganis, krasobruslařka Kristi Yamaguchiová a legendární basketbalista Kareem Abdul-Jabbar. Dalšími známými sportovci, kteří se ve filmu objevují, jsou hokejisté Wayne Gretzky, Chris Chelios, Luc Robitaille a Cam Neely. (fisus)
  • V závěrečné třetině zápasu mezi USA a Islandem mají "Káčata" na sobě skutečné dresy týmu NHL Mighty Ducks of Anaheim. Na stadionu zmíněného klubu se rovněž finálový zápas mezi USA a Islandem odehrál. (fisus)