Jerry je nuzný chicagský zlodějíček, který se díky své drzé a nevycválané puse dostává z jednoho maléru do druhého. Dokonce se tak dostane i do hledáčku místního mafiánského klanu. Přitom nechce zas tolik: jen si žít o něco lépe. Teď se mu ale blýská na časy. Dostal na první pohled jednoduchý úkol. Má hlídat stárnoucího seladona Gina, který se nabídnul, že, pokud mu mafiánský boss koupí vytouženou rybářskou loď, vezme za něj na sebe vinu za spáchanou vraždu. Jerry má vyřídit jeho falešné přiznání a odevzdat ho policii. Všechno jde jako po másle. Alespoň do chvíle, až Gino Jerryho požádá, aby se s ním naposled vypravil k jeho oblíbenému jezeru Tahoe. (oficiálny text distribútora)

vegetol.mp

Příjemný film, který je sice avizován jako komedie, ale salvy smích u něj rozhodně divák vyluzovat nebude. Spíš než o za každou cenu vtipnou taškařici, se jedná o úsměvný příběh o vznikajícím přátelství a záměně identity, který stojí na hereckých výkonech ústřední dvojice. Ameche jako málomluvný čistič bot Gino a Mantegna jako mafiánský voják Jerry, spolu fungují dokonale a David Mamet režíruje s přehledem. Není to bomba, není to známé, ale když to člověk uvidí, určitě neprohloupí. ()

RetroMan

Každý začátek kariéry je těžký a to i pro průměrného scénáristu a režiséra Davida Mameta. Jeho první dva snímky jsou nudné, někdy až otravné a nezáživné. Jeho první film Hráčské doupě byl snad ještě horší. Jedinou kapku vzrušení v tomto filmu jsem zažil když Gino v kasinu vyhrál. Myslím, že i tehdy se Don Ameche (Gino) také jinak zatvářil. ()