Tento příběh vypovídá o životě čtyř sester z Nové Anglie – Jo (Katharine Hepburn), Amy (Joan Bennett), Meg (Frances Dee) a Beth (Jean Parker) během občanské války. Jo si přeje odejít z domova a stát se spisovatelkou, ale rozhodne se zůstat a pomáhat rodině. Meg však oznámí, že se chystá vdát, a tak může Jo odcestovat do New Yorku. Zde se usadí a rozjíždí svou spisovatelskou kariéru. Seznámí se s profesorem Fritzem Bhaerem (Paul Lukas), který jí začíná pomáhat s psaním. Zatímco je Jo pryč, zamiluje se Amy a krátce nato se i provdá za dlouholetého Joina kamaráda Laurieho Laurence (Douglas Montgomery). Když se Jo dozví, že Beth umírá, okamžitě se vrací zpět domů za ní. (J_Fiu)

01Zuzana10

Film ma síce nechytil za srdce, no keď som ho pozerala, silne som prežívala (a čiastočne preplakala) ich osudy a starosti, radosti. Keďže som v Amerike, vzdialená od domova, viac si uvedomujem ich obavy o zdravie blízkych. ___ Film je krásne starodávno Hollywoodsky. Celý v postate v interiéroch (štúdia?). Muž- Laurie má ešte namaľované oči, viem si ho krásne predstaviť ako typického vysneného mládenca tých rokov. Veľmi ľutujem, že som ešte neprišla na chuť K. Hepburn. Postave nepridala trošku láskavosti, jedine k sestrám trochu ale nie láskavosť samej Jo. U profesora zas veľmi značne vidno, že má o Jo záujem. Inak rodina fungovala krásne, Beth bola zlatá. No niečo mi chýba, aby som si film zaľúbila a neviem to popísať. Celkovo, pre mňa mali Little Women momentálne silnú pridanú hodnotu, s odstupom času budem asi rada, že som videla ďalšiu verziu známej knihy ()

Krt.Ek

(Sestrám) Marchovým se povedlo něco vskutku nevídaného, získat si mne. Na vysvětlenou: jak já obtížně držím pozornost, když jsem nucen sledovat rodinky, jež by klidně mohly účinkovat v reklamě na štěstí, na plátně mě idyličnost poněkud nudí, v tomto konkrétním případě mě fenomény jako - válce navzdory - teplo rodinného krbu, sesterská pospolitost, přeslušnost všech vůči všem nejen neiritovaly, nýbrž cítil jsem se, jako bych byl toho součástí. Pocitově se zkrátka jedná o velice příjemný film, kterému k mému plnému docenění chybí akorát lepší práce s časem (nebyl jsem s to identifikovat o kolik let "malé ženy" počas filmu zestárly, na jaké časové ploše se jejich příběh odehrával) a rovnoměrnější postavení všech sester, je zřejmě škoda, že divák pozná blíž jen druhorozenou Jo. 75% ()

NinadeL

Anžto je mi Katharine Hepburn silně nepříjemná, tak se výjimečně kloním maximálně k verzi 1994, neb je tam sladká Kirsten Dunst. Pakliže budu mít nervy shlédnout třeba ještě verzi 1949, udělám třeba smířlivější gesto k této, ale zatím docela trpím. ()

blondboss

Taká klasická, ešte "prvotnopospolná" verzia romantickej drámy, ktorá rozvíja príbeh štyroch sestier a ich životných sklamaní či radostí. V rámci žánru je toto v podstate klasika a táto prvotná verzia bola vo svojom čase určite skvelou záležitosťou. V zásade sa ale jedná o priemerný dramatický snímok, ktorých vás nezdvihne zo sedadla, ale za to príjemne pohltí. 60 % ()

Brygmi

Christopher Columbus! Drzá Jo, rozumná Meg, trdlo Amy a drahoušek Beth. Díky knize jsem se s těmito sestrami seznámila už když mi bylo asi deset a od té doby se k nim mnohokrát vrátila. Filmová verze z roku 1933 pracuje s knihou Little Woman, ale také s jejím pokračováním Good Wives. Oproti předloze byly na úkor Josephiny upozaděny ostatní sestry a je to rozhodně škoda. Jejich příběhy jsou zajímavé, ale nedostatečně rozvinuty. Jak se z rozkošného spratka Amy, stala sebevědomá mladá dáma? Kam se poděla Bethina láska ke hraní? A co Laurie? Další a další otázky... Veškeré výhrady, které mám, však zažene jediný úsměv Katherine Hepburn. Už tenkrát byla okouzlující a bez ní by byly Malé ženy zřejmě poloviční. Právě ona (respektive její Jo) je nositelkou většiny vtipů i dojetí... Jako největší klad filmu však vidím to, že se podařilo udržet atmosféru předlohy. Smích, hravost, fantazie - ale i bolest, válka, samota. A mezi tím vším naděje... ()

• Film je zařazen na seznamu "nejvýznamnějších filmů", který vydal Vatikán v roce 1995 na přání papeže Jana Pavla II. Nachází se v kategorii filmů, které jsou významné svou uměleckou hodnotou. (gjjm)