Heckův otec byl několikanásobný vrah a byl za to popraven. Heckův bratr Chick zastřelil několik lidí v pomstě za to, že si Heck bez dovolení auto, a nyní čeká v cele smrti na popravu. Aby se Heck vymanil z rodinného prokletí, odjel na univerzitu studovat klasické jazyky a plánuje strávit život konáním dobra a učením latiny. Po promoci jede před nástupem do nového života ještě jednou navštívit svoji alkoholickou matku a zjistí, že pokud jí nebude neustále hlídat, matka se svým způsobem života brzo dostane do hrobu. Z nouze tedy vezme jedinou práci, která je v okolí k mání - stane se popravčím v místní věznici. Přesně v té, ve které bude brzy popraven jeho bratr. A aby toho nebylo málo, Heck se zamiluje do Dori, Chickovy bývalé přítelkyně, která za vraždu svého manžela rovněž čeká na popravu. Heck se odhodlá ke třem věcem: musí přivést vězně ke spáse pomocí hodin klasické latiny, musí popravit svého bratra, aby konečně odstranil zlo ze světa, a musí před smrtí zachránit Dori, lásku svého života. (Morien)

Morien

PROBOHA! Kdo tohle vymyslel. Absolutně, maximálně neuvěřitelný film, zcela padlý na hlavu a tak upřímný, až se z toho jednomu srdce zachvěje. Jak by řekl Bernard Black: "Budete se smát, budete brečet, změní vám to život." Už jenom ta synopse stojí za to, ale tam je tolik dalších detailů, ze kterých jsem šla do kolen. Většina dialogů je na hranici neobratného neumětelství a totální geniality. Je toto nějaký manifest nového dadaismu amerických artových filmů? Řekla bych, že s trochou cílené propagace by z tohohle filmu mohl být rozkošným inside jokem pro intelektuály, které nemají nic jiného na práci. Když Jeremy zpívá na své cestě "American Pie", opravdu upřímně mám chuť dát si ruku na srdce. ()

• Postava vraha Chicka Prigusivace (Jeremy Renner) má ve své cele na zdi vyvěšený velkoformátový plakát skutečného sériového vraha Jeffreyho Dahmera. Renner si tohoto vraha zahrál ve filmu Dahmer (2002). (Morien)
  • Příjmení některých postav jsou převzata ze srbštiny. Prigusivac znamená tlumič, Bauk znamená bubák a Cetnik je samozřejmě četník. Tato slova se ale v srbštině nikdy jako příjmení nepoužívají. (Morien)