Ray (Steve Coogan) provozuje "alibi servis" - službu pro muže a ženy, kteří mají mimomanželský poměr. Podnikání se úspěšně rozvíjí až do momentu, kdy jeden z jeho klientů nešťastnou náhodou uškrtí svoji milenku. Rayova firma sice prodává alibi pro cizoložníky a ne pro zločince, on se však v tomto případě rozhodne za pomoci své okouzlující přítelkyně Loly (Rebecca Romijn) zahladit stopy po zločinu, aby ochránil jméno společnosti od nesmazatelného šrámu... (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Film, ktorý sa akoby celý čas nevedel rozhodnúť, či chce byť komédiou alebo krimi, a tak mu nevyšla ani jedna línia. Takže nabudúce ak už alibi, tak radšej špičkovú francúzsku komédiu Alibi na mieru. Pretože ak by som sa chcel vyhovoriť, že som niekde neprišiel, pretože som pozeral tento dobrý film, tak by som žiadne alibi nemal. ()

DaViD´82

Výtečný námět, který si přímo říkal o řádnou dávku cynismu a černého humoru. Jenže scénář jaksi potenciál nechavá ve stavu... nu prostě potenciálu. Je zde pár vydařených momentů, Steve Coogan se snaží seč může, ale ve výsledku je to vlastně jen běžná tuctová podrazácká komedie decentně říznutá romantikou. Prostě nezajímavě zpracovaný zajímavý nápad. ()

Matty

Zajímavý nápad bohužel nebyl řádně rozpracován. Navzdory své pohodovosti režie jen horko těžko navozuje dojem komedie a pokud film něčím opravdu není, pak komedií romantickou. Pravděpodobně mělo jít o další ze série "podrazáckých" filmů, který bude jistit nečekané rozuzlení. Ale pointa "všichni si dají scuka na jednom plácku" není originální již od dob Sbal prachy a vypadni. Alibi spíše připomínají zbytečně dlouhou a nepříliš vtipnou epizodu Podfukářů, kterým chybí předně onen britský šarm. Možná jej měl do filmu vnést Steve Coogan, jinak výborný britský komik, zde však překvapivě nevýrazný a jenom vylučující další z možných důvodů, proč Alibi zhlédnout. Tím posledním a jediným důvodem tudíž zůstává zástup pohledných hereček, které svůj účel (tvářit se vyzývavě) splnily na sto procent. 55% ()

Eodeon

komedie nadsazená ještě o stupínek výše, než je obvyklé. pro mě naštěstí a pro jiné možná bohužel dost vysoko na to, aby se nepříjemně zřetelně vykreslily všechny nedostatky (nepomůžu si, ale tohle slovo zůstane bez uvozovek), které ovšem neodmyslitelně patří k subžánru. ano, všechny ty špionážní, akční, komediální a jiné filmy o tajném spolčování, loupení a organizování překombinovaných plánů, ve kterých jde zkrátka o všechno od milionů dolarů, přes lidské životy po srdce překrásné ženy (zde, mimo všechna klišé, opravdu velice krásná Rebecca Romjin) zde nejsou neoriginálně "vykrádány", jako spíše s nadhledem ironizovány. realisticky vzato absurdní vzorce, které bývá i ve filmech obtížnější strávit, nejsou šikovně zahlazovány a nejenže nejsou, oni se je režiséři nesnaží ani nešikovně omluvit. vyhýbají se té obvyklé, potupné snaze. dokonce na ně v příznačně klišovitém voice-overu hlavního hrdiny opakovaně upozorňují; jako kdyby říkali: sledujete naprostou bláznivost. tentokrát si to nelze neuvědomovat. jiný rozměr tak dostává obvyklá determinace, plochost charakterů i postava hlavního hrdiny, který byl zcela proti všem zvyklostem obsazen Stevem Cooganem. britský herec s velkým potenciálem komika i schopný představitel vážnějších rolí má vskutku daleko do mužných, prvoplánově přitažlivých hrdinů obvyklých pro popsaný subžánr, těch, kteří mají pod kontrolou zkrátka všechno a všechny a jejich sebevědomí kompenzuje poněkud umělé charisma (i když s těmi bychom se právě rádi identifikovali). ne, jeho Ray... Jack, či jak se jmenovala jeho postava, nic z toho nemá, naopak, má namísto toho charisma skutečné. a snad, i když opět s nadsázkou řečeno, bychom mu uvěřili neodolatelnost pro prototypickou krásku. divákům nezbývá než přijmout pravidla hry, tentokrát nikoliv bezděčně, ale vědomě, protože jsou tučnými písmeny vypsána před metaforickými vstupními dveřmi. a tak věřím, aniž bych četl jakékoliv reakce ostatních, že se diváctvo rozdělí do dvou táborů: jeden plný potěšených cinefilů, přístupných pravidlům i při jejich očividnosti, kteří se dovedou těšit už jen tím, že sledují výjimečně inteligentní komedii a zcela neobvykle upřímný, nikoliv manipulativní film, a druhý tábor plný vlažných diváků, kteří se naopak při filmech rádi nechávají klamat, vyžadují přetvářku a nespokojí se s "pouhým filmem", chtějí falešný kult. no, aniž bych dále vysvětloval proč, najdete mě v té první z obou skupin. ()

Falko

Celkom slusna komedia plna ironickych vtipnych situacii o nechcenej vrazde, ktora sposobi planovane vyvrcholenie vsetkych postav vo filme v jednom hoteli. Rebeca Romijn je pekna zena a konecne som ju mohol vidiet aj inak, ako zamaskovanu Mystique z X-Menov a paradoxne si tu zahral aj Robert Marsden taktiez z X-Menov znamy z ulohy Scotta. Aj napriek chaotickemu koncu, ktory som si pozrel radsej 2 x mi nieco ku styrom hviezdickam chybalo... 08.08.2008 _____ Steve Coogen - (Ray Elliot) +++ Rebecca Romijn - (Lola) +++ Deborah Kara Unger - (Dorothy) +++ Sam Elliott - (Mormon) +++ John Leguizamo - (Hannibal) +++ James Marsden - (Wendell Hatch) +++ Selma Blair - (Adelle) +++ James Brolin - (Robert Hatch) +++ Hudba: Alexandre Desplat +++ ()

• Ve scéně, kdy si má Lola (Rebecca Romijn) s Robertem Hatchem (James Brolin) přiťuknout s Martini, má Lola červené lodičky. Když však usedne, má na nohách žabky. (Pepy)