The Quiet

• USA Dot (pracovný názov) (viac)
všetky plagáty

The Quiet je příběhem patnáctileté dívky Dot, které tragicky zemřel ovdovělý otec pod koly naklaďáku a nachází působiště u adoptivních rodičů. Dot je od sedmi let hluchoněmá, necítí se dobře ve společnosti lidí a je velmi uzavřená. Mezi spolužáky je spíše ignorována a její nevlastní sestra s ní také příliš nesoucítí. Hendikep ji dává ale možnost nerušeně sledovat a vnímat lidi kolem sebe. Postupně zjištuje tajemství své adoptivní rodiny, která není zdaleka taková jak se na první pohled zdálo... Svá tajemství ovšem skrývá i nevinná Dot. (exitak)

Aljak

Hovorí sa, že pravda ťa môže oslobodiť. Ale to je lož. Pravda je taká, že lži nás môžu chrániť a udržujú nás v bezpečí od pravdy... Ohromujúce, a pritom úplne nenápadný a neznámy film. Keby v tom nehrala Elisha, tak by som po tom možno ani ja sám nesiahol. Ale fakt skvelý psychologický drama-thriller o traumatizovanom hluchonemom dievčati, ktoré sa stáva akousi bútľavou vŕbou svojho okolia - no to len preto, lebo každý si je vedomý, že to aj tak nepočuje a nič na to nepovie. Vynikajúce stupňovanie deju od začiatku až do konca sprevádzané skvelo vybratou klavírnou hudbou, najmä od Ludwiga van Beethovena. A tie duchaplné úvahy, ktoré sa odohrávali prostredníctvom Dotiných vnútorných monológov - nad tými ešte budem isto dlhšie rozmýšľať. Naozaj výborný film, a tie postupné zlomy v celom deji príbehu aspoň dopomohli k zatieneniu tej miernej predvídavosti. ()

eraserhead666

"Lidé vždycky mluví o tichu před bouří, ale nikdo nemluví o tichu poté." Camilla Belle a Elisha Cuthbert v jednom filmu, to je kurva výzva (ehm, už jen ten plakát). A výzva přijta a splněna. Camilla ve své roli skvělá, Elisha dělá přesně to, co od ní chce scénář. Žádný film, v němž zazní Půlnoční sonáta nemůže být úplně špatný, už jen kvůli ní. A když zazní tady, sráží člověka do kolen. Nevěděl jsem do čeho jdu, ale nakonec jsem dostal malé, ale dobře zpracované a odprezentované, psychologické drama. 3.5* ()

petero

Camilla Belle a Elisha Cuthbert spolu v jednej posteli. Problémom filmu je že človek od neho vďaka žánrovému zaradeniu čaká drámu o hluchonemom dievčati, do vtedy je film výborný, no bohužiaľ v závere tvorcovia prehodia výhybku a celkové vyznenie dá spomenúť na Wild Things (určite nie nejakou lesbickou scénou medzi hlavnými predstaviteľkami). Zmena žánru však v tomto prípade pokazila čo sa dalo a vďaka záverečnej pointe tak film v konečnom dôsledku utrpel ťažkú ranu po stránke logiky. ()

becki_tu

Od tohohle filmu jsem nic nečekal, ale musím říct, že mě mile překvapil a zaujal svou decentní originalitou. Ponurá depresivní atmosféra, napětí, občasná hudba vše skvělě podbarvuje a od většiny hlavních postav opravdu nevíte co máte čekat. K tomu, že nakonec zaokrouhluju nahoru přispívá slušně dotažený závěr, ale i kvalitní herecký výkon okouzlující Elishy, kterou jsme v podobné roli ještě neviděli. 70% ()

hellstruck

Psychologické drama o dvou naprosto rozdílných dívkách - o populární krásce (Cuthbert) a neatraktivní šedé myšce (Belle), které najdou společnou řeč až poté, co zjistí mrazivé tajemství té druhé. Celý film je obklopený deprimující náladou a hudbou, která tématu ale neskutečně sedla. Jde tu hlavně o tu myšlenku, kdy nevýrazný a téměř neviditelný člověk nepovšimnutě vnímá svět okolo a odhaluje tajemství druhých. Pro mnohé možná znepokojující, ale zrovna tak i atraktivní námět na film, jenž mě opravdu oslovil - nenudila jsem se snad ani minutu. Přikláním se k tomu názoru, že "The Quiet" stojí hlavně na výkonu Elishy, ona se ta holka nezdá, ale i s tou svou sladkou tvářičkou umí dobře hrát. Její herecká kolegyně mi připadala nevýrazná. Příběh plyne celkem pomalu, ale v závěrečných minutách skvěle vygraduje. Už kvůli závěru musím dát 4*, přestože je to spíše na 3,5. ()

• Elisha Cuthbert, která hraje ve filmu jednu z hlavních rolí, se na filmu podílela i jako associate producer (vedoucí výroby). (becki_tu)
  • Podle původního návrhu scénáře měla být postava Martina Donovana pojišťovacím agentem. (becki_tu)