Zajatci

všetky plagáty

Násilník Philip Chaney (Tim Roth), odpykávající si svůj trest ve vězení, začne fyzicky přitahovat krásnou mladou zubařku Rachel (Julia Ormond), která zde pracuje. Jelikož se Rachel nedávno rozpadlo manželství, rozhodne se udržovat s Chaneym tajný poměr, čímž však riskuje hrozivé následky pro všechny. (D3VIL)

solisoli

Zvláštny príbeh vzťahu stomatologičky a väzňa, kde si padnú do oka dvaja hlavní protagonisti. Veľmi zvláštne pomery vo väznici z ktorej odsúdenec za vraždu si chodí na výlety von, akoby nič. Zmätená stomatologička, ktorá si nevie dať rady so svojimi pudmi je odhodlaná na všetko. Nie je šťastné dosadenie Tim Rotha do úlohy citlivej a podmanivej osoby v úlohe milenca Julii Ormond. Nepravdepodobné v predvídateľnom deji, až temer vynútené svojim obsahom. ()

Lacike

Jede z dvoch filmov v ktorych som si zamiloval Juliu Ormond. A zase romantika v ktorej hra taku krehku zienku. Tentokrat sa da dokopy s väznom, kedze robi v base zubarku. Ale holt je to proti predpisom, tak si budu musiet davat pozor a samozrejme nesmie chybat aj nejaky parchant, ktory sa to bude snazit zneuzit a paru pripravi aj krusne chvile. Nastastie sa to skonci dobre, takze mam radost, kedze chemia medzi Juliou a Timom je neskutocne zivocisna. Fakt im to perfektne ladi. Som rad, ze som tento maly neznamy film pred rokmi videl vdaka CT a nastastie si ho aj nahral, takze si ho môzem pustat opakovane. Je to taky pekny neznamy klenot. 8/10. ()

Aluska88

Zajatci přináší silný příběh lásky dvou lidí, kteří se setkali na tak nehostinném místě, jakým je basa. Julia Ormond a Tim Roth mezi sebou rozehrávají naprosto úžasnou, strhující chemii, silnou a výbušnou tak, že by dokázala podpálit barák. Něco tak "stunning and electrifying" jsem ve filmu mezi mužem a ženou dlouho neviděla. Láska, touha, chtíč, sexuální napětí, vzrušení a zároveň něha a zranitelnost. Tim Roth je zde snad nejvíc sexy, co kdy byl a tím svým pohledem mě dostával pokaždé. Scény s ukazováčkem či ta v restauraci patří mezi jedny z nejerotičtějších scén, co jsem zatím snad viděla. Captives patří mezi neprávem zapomenuté klenoty, které by si zasloužily místo na vrcholu. ()

mondyM

Co na tom, že se internet tvářil, jakože titulky neexistujou a že jsem celý film shlédla v angličtině, které rozumím stejně jako znakové řeči. Nechybělo nic, napětí, erotika, dojetí... a co se týče Tima Rotha, ten je tak zatraceně sexy až to pěkné není a proto by ten film klidně mohl být i finsky a stejně bych se neodtrhla:) ()

misterz

Svojim spôsobom smutný príbeh poukazujúci najmä na to, ako ľahko sa dá dostať do problémov. Najmä keď človek nerozmýšľa a zdravý úsudok prevýšia city. No čakal som trochu lepšiu dramatizáciu, niektoré scény mi z tohto pohľadu prišli až príliš banálne a miestami ma nudil aj vývoj celej dejovej linky. V tomto smere sa to zlepšilo až na záver, kedy to konečne celé pochytilo trochu z drámy. Na druhú stranu sa mi veľmi páčila atmosféra 90. rokov. Lepší priemer. 65/100 ()

• Tetování, která ve filmu odhalí Tim Roth, jsou jeho vlastní. (D3VIL)
  • Pracovní název snímku byl The Prisoner. (Missa08)