Paríž, píše sa rok 2010. Vďaka narastajúcej kriminalite tu vláda povolila stavbu izolačných stien v najnebezpečnejších štvrtiach, a tak je mesto rozdelené na getá, v ktorých neplatia žiadne pravidlá ani žiadne zákony... K2 (Tony D'Amario) pracuje pre Tahu Bemamuda (Bibi Naceri), ktorý vládne Okrsku 13. Ten zase hľadá muža menom Leito (David Belle), pretože sa vplietol do cesty ich bande a prekazil im obchod s drogami za milión eur. Úlohou K2 je Leita nájsť a priviesť - podľa možností živého. Lenže mladíkovi sa podarí ujsť. Taha zúri... Vzápätí vydá rozkaz na unesenie Leitovej sestry Loly (Dany Verissimo), ktorá pracuje v obchodnom dome. Leito je však šikovnejší, nečakane navštívi Tahu, priloží mu zbraň k hlave a ponúkne mu život - ale iba v tom prípade, ak pustí jeho sestru a nechá ich oboch slobodne odísť. Leito ho zároveň použije ako rukojemníka. V nádeji, že spravodlivosť ešte nevymrela, ho odovzdá polícii aj s ukradnutým heroínom. Veliaci detektív však Leita zatkne a Tahu, na ktorého je vydaný zatykač, nechá voľne odísť nielen s tovarom, ale aj s vydesenou Lolou... Po pol roku je dôstojník špeciálnej policajnej jednotky Damien Tomaso (Cyril Raffaelli) poverený zvláštnou a nebezpečnou misiou - mocnému gangu v Okrsku 13 sa podarilo ukradnúť experimentálnu nukleárnu bombu a Damien má na jej nájdenie iba 24 hodín, pretože jej časový spínač bol nechtiac aktivovaný... Dôstojník sa preto postará o to, aby bol prepustený práve Leito, ktorý by ho mohol zaviesť k Tahovi - a tiež pomôcť mu zneškodniť bombu... (TV Markíza)

Ouwen

Nařachaná akční jízda, která nemá prakticky konkurenci. Film totiž má jeden zásadní prvek - parkour. Režie je prvotřídní, skvělá návaznost střihů a ani kamera nic nemrví. To co tam předvádí David Belle je úplně nadlidské a nikdy tomu nepřijdu na kloub. Jeho skills si budu pamatovat do konce života. Má zde i parťáka, Cyril Raffaelli interpretuje špičkovou choreografii. Bitky jsou drsné, kontaktní, dynamické a dostane se nám mnoho nepříjemných eliminací. Přestřelky nabídnou pestrou škálu zbraní a monstrózní ozvučení. Hudba nakopává film do jiných rozměrů, spousta hlášek je povedenejch a postavy na můj vkus dostatečně zajímavé a pestré. Filmu hraje do karet i ta špína kolem, exteriéry zasviněné hmyzem, plísní a potagované interiéry, kde se válej bouchačky a stráží jej spoustu noname drsňáků s pořádnejma prackama. Stopáž ideální a nuda je knock-outována různorodou paletou zábavnosti. "Voda, plyn, elektřina..." - Konec mě i maličko dojal. MÁSTRPÍS! ()

swamp

Na první pohled jde ihned poznat, že se jedná o francouzskou produkci..ovšem vyskytuje se zde záhadný jev..ono to funguje! Akce střídá akci, vůbec se nenudíte, dějové zvraty jsou logické..zkrátka akční film jak má být! :) Tedy až na souboj obou hlavních protagonistů s obrem..nepřipomíná vám to bitku se zlobrem v prvním díle The Lord of the rings?! :) ()

genetique

No tak Francúci toto vedia. Už Yamakasi'' ma trhalo, ale toto bola naozaj pecka! Plné akcie, scény som pozeral s otvorenou hubou, bez zbytočných odbočiek od deja, bez hluchých miest a scenár je tiež fajn, až na ten koniec. Mi povedzte, keď niekomu má o minútu pri hlave vybuchnúť riadená strela, že by si spomenul akurát na dátum a súradnice miesta, ktoré bomba ma ako deaktivačný kód ;-). Ale scenár nepustí. Inak príbeh nadčasový, veď ak to bude s Parížom pokračovať naďalej ako bolo pred rokom, tak sa podobného môže dočkať. Ale film? Treba vidieť. A nie raz! 85%. ()

Niktorius

Stylová parkourově-akční hříčka s vizuálem typickém pro zbytek podobně zaměřené francouzské produkce strhává veškerou pozornost na skvělou režii a neméně skvělou choreografii, protože scénář od autora Leona je ostudně triviální a kdyby jej napsal kdokoliv jiný než právě Luc Besson, těžko by to takového projektu někdo strčil peníze. ()

Lateef

Omletý příběh, otřískané hlášky a béčkové kulisy, ale na druhé straně skvělá akce. Parkour v podání Davida Belleho je impozantní a Cyril Raffaelli efektně kombinuje techniky mistra Seagala s akrobacií ve stylu Tony Jaa. Nápaditá choreografie (made by Raffaelli) Vás zvedne ze židle a skoro donutí si otevřít okno a přeskočit na protější balkón. Bonusy na dvd obsahují krátký film "Mukiai" s vynikající freestyle akrobacií. Pro fanoušky pouličního parkouru povinnost, pro ostatní dynamická jednohubka se spoustou klišé. ()

• V anglickém dabingu Tomaso (Cyril Raffaelli) přečte kód zadávaný k bombě jako "D13", přitom je to "B13". Je to kvůli tomu, že "Banlieue 13" je přeložen jako "District 13". (KucC)