Detektív Myšiak

• Česko Slavný Myší Detektiv (viac)

Myší Sherlock Holmes vyšetruje únos výrobcu hračiek v Londýne. Basil, odvážny myší Sherlock Holmes z Baker Street, vyšetruje únos majstra Hirama, slávneho londýnskeho výrobcu hračiek. Podarí sa mu dolapiť zločinnú krysu - profesora Ratigana - a odovzdať ju do rúk spravodlivosti? Odhalí, že Ratigan plánuje uniesť aj kráľovnú, aby sa sám stal kráľom! (oficiálny text distribútora)

studiobadguy

Zde se Disney rozhodl udělat si vlastního myšího Sherlocka Holmese a celkem se jim to povedlo. Animace je opět skvělá, hlavně finální scéna o které ještě budu mluvit. Ta detektivní část je taky celkem dobrá. nemůžu si stěžovat. Postavy jsou také velmi dobře napsané opět nemůžu si ztěžovat. Finální scéna v BIg Benu je naprosto úžasná a rozhodně ji chci ještě někdy vidět. Nevím co dál říct, 80% ( 4 hvězdy z 5 ). ()

liquido26

Příjemná Disneyovka, která převádí slavné Doylovy postavy do myšího světa. Máme tu myšáka Basila (=Sherlock Holmes), který žije v myší díře na Baker Street a je nejslavnějším myším detektivkem. Dále tu je Dr. Dawson (=Dr. Watson) a Profesor Ratigan (= Prof. Moriarty). Nejúchvatnější na tomto filmu je výkon Vincenta Price coby hlavního záporáka. Jen tak pro zajímavost - zazní nám tu i hlas Basila Rathbona, slavného představitele Sherlocka Holmese ze 30. a 40. let, podle kterého byl hlavní hrdina pojmenován. Rathbonův hlas byl použit pro jednu větu, kterou pronese silueta skutečného Sherlocka Holmese. ()

T2

Rozpočet $14miliónovTržby USA $38,625,550Tržby Celosvetovo $39,200,000║ Myší Sherlock Holmes, x-tá verzia tohto detektíva. Príbeh klasika premietnutý do sveta myší, animácia občas milo prekvapí, celkový dojem mi aj tak príde len ako priemer. /60%/ ()

Trajektt

V osmdesátých letech zřejmě procházelo studio Walta Disneyho tvůrčí krizí, jelikož už všechny klasické pohádky natočili, tak asi nevěděli, co by mohli zkopírovat. A tak někdo přišel s nápadem natočit animovaný celovečerní snímek s největším a nejslavnějším detektivem všech dob, kterého všichni znají pod jménem Sherlock Holmes. Převedli ho do do myší podoby a dali mu jméno Basil z Baker Street. V tomto příběhu vidíme mnoho mluvících zvířatek včetně pejsků, kočiček, netopýrů a dalších skvostů z živočišné říše, které zde vytvářejí nádherný profil příběhu, který se odehrává v tajuplném Londýně a kde náš detektiv řeší záhadu zmizení významného výrobce hraček. Kdo zná příběhy Sherlocka Holmese od jeho stvořitele Sira Arthura Conana Doylea, tak mi dá jistě za pravdu, že jeho myší dvojník, který bydlí ve stejném čísle 221B je svému lidskému originálu dosti podobný. Ať už je to ve způsobu oblékání, libozvučném hraním na housle, chemickými experimenty, deduktivními metodami vyšetřování, kouřením jeho fajfky  a dalšími specifickými vlastnostmi, kterými si dobyl celý svět. Jediné, co v tomto příběhu chybí je nitrožilní užívání drog, ale to se dá pochopit, jelikož je film určen pro ty nejmenší. Také zde máme stejné postavy, které se vyskytují v jeho okolí. Ať už je to doktor Watson, či paní Hudsonová anebo proradný profesor Moriarty. Pro milovníky Sherlocka Holmese a Walta Disneyho je to povinný snímek do jejich sbírky, který nějak nevybočuje z řady, ale určitě neurazí. Naštěstí se tam moc nezpívá a napínavý konec odehrávající se na Big Benu mi silně připomíná jednu scénu z první části trilogie s názvem Návrat do budoucnosti. Oddechový film pro celou rodinu, který je už šestadvacátý animovaný snímek z dílny Walta Disneyho mě celkem potěšil a proto mu dávám něco přes 70%. ()

Nin

Viz Oskar. Já jen za sebe doplním, že Big Ben mě neohromil, ale opravdu jsem se pobavil při barové scéně, která má v sobě všechny potřebné aspekty - přehnanou nespokojenou lůzu, sexy barové tanečnice, opravdu velmi nenápadné vyptávání ("neznáte náhodou největšího arcilotra londýna?") a všichni jsou totálně na plech, včetně watsona/dawsona tancujícího s výše zmíněnými tanečnicemi. Paráda. Zbytek filmu dětský průměr. (6/10) ()