Todd and the Book of Pure Evil

• USA Todd and the Book of Pure Evil
všetky plagáty

Toddovi, nepříliš oblíbenému studentovi střední školy a velkému fanouškovi metalu, se dostane do rukou podivná kniha, jejímž autorem je sám Satan. Kniha dokáže splnit jakékoli přání, jež si její držitel zamane, ale ne vždy to dopadne podle jeho představ.
Krátkometrážní snímek byl předobrazem stejnojmenému seriálu, který se na televizních obrazovkách poprvé objevil v roce 2010. (playboxguest)

George Stobbart

Kratšia teenagerská srandička, ktorá sa zaoberá už tradične vyčerpaným príbehom stredoškolského outsidera, ktorý chce (mimo iného) získať vysnívané dievča, kvôli čomu sa zapletie so silami temna. Čo je vcelku opozeraná zápletka, ktorá nemá šancu priniesť veľa nového a nestalo sa tak ani v tomto prípade. Pozerať sa to síce dá, miestami je to sranda a štýlovo to vyzerá ako z 90.rokov, no chýbala mi výraznejšia hororová stránka, ktorá sa nedostavila takmer vôbec a keď už nič iné, chcelo by to aspoň poriadnejší koniec. Čerešničkou na torte je predstaviteľ hlavnej postavy, ktorý vyzerá ako nesympatická, motajúca sa metla, čím sa vlastne hodí do partie ostatných nesympatických postáv. ()

playboxguest

Pro mě jako pro někoho, kdo má Todda v topce nej seriálů, bezmála zajímavá záležitost. Jako takový je tenhle krátkometrážák celkem průměrný, né-li podprůměrný, ale když ho člověk porovná se seriálem, který o celých sedm let později vznikl... Není tu Curtis, Jenny je vrtule připomínající Hannah, zatímco Todd je udělanej do blonďatý pipky, roztleskávačky Gretchen, trio metal ďůdů vypadá jako by málem dochodilo základku a táhne to z nich jen "Looser" (ačkoli ten je i v seriálu nejvýraznější)... A bez Atticuse už vůbec nejni boj se zlem to pravé ořechové. Jsem ráda, že má seriál casting, jaký má. Ačkoli bych si časem možná zvykla i na tenhle, ale Jenny je Jenny a seriálovej Todd je taky o dost větší sympaťák :) Navíc mi tenhle krátkometrážák silně připoměl díl S01E10 (děj, hlášky), ale i krom něj je tu pro znalce seriálu hodně deja vú, co se podobnosti situací i hlášek týče. Je vidět, že z tohohle kraťasu tvůrci těžili i do budoucna a vše, co je na něm alespoň trochu dobré, vycucali, aby to v seriálu udělali dokonale. Milá otočka za Toddíkem, protože co si budem povídat, na třetí sérii jsem "horny like the devil", snad se jí jenou dočkáme ;D ()

SOLOM.

Přiznám se, že jsem seriál, který se nechal inspirovat tímto shortem neviděl, takže jím nejsem ovlivněný. Pokud má ovšem podobnou kvalitu, tak jej ani nikdy vidět nechci. Ještě že tohle trvalo jen těch necelých osmnáct minut, které jsem tedy až na začátek doslova protrpěl. První zhruba „pětiminutovka“ se ještě dala – i přes nepříliš sympatického hlavního hrdinu, ale jakmile se na scéně objevil ten vyhulený SATAN přišel konec. Následně se rozjela stupidní podívaná, kterou jsem měl sto chutí vypnout. Nějaký ten bodík dám za slušnou hudbu.30% ()