Následník legendárního filmu Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy Rocketeer je stejně jako jeho předchůdce plný napětí, humoru a vybroušených zvláštních efektů. Film, který je zasazen do kouzelného období 30. let minulého století, vypráví příběh smolařského pilota Cliffa Secorda. Štěstní se k němu obrátí ve chvíli, kdy najde přísně tajný vynález malého raketového motoru, díky kterému může létat po obloze. O zázračný motor mají zájem i další lidé, zejména tajný agent (Timothy Dalton). Krádež je dobře naplánovaná, ale Cliff se jen tak nehodlá vzdát a má nejlepší šance stát se opravdovým hrdinou. Pokud se chcete dobře bavit a vidět přitom skvělé akční scény, je pro vás Rakeťák tou nejlepší volbou. (oficiálny text distribútora)

Gemini

Návrat do doby, kdy Kapitán Amerika bojoval s nacisty, tentokrát bez superschopností (a bez Kapitána Ameriky:)), ale s nevídaným technickým zázrakem, dnes nudně zvaným jetpack;) Kvalitní a úsměvné béčko, které možná mělo áčkové ambice, ale na to je moc prostinké. Jinak ho "zdobí" Timothy Dalton, bez uvozovek zdobí mladinká Jennifer Connely a hudba Jamese Hornera. It does feel good. 70% Dodatek 2011: řeči o Kapitánu Amerikovi se rázem staly vtipnějšími aneb Joe Johnston se nakonec dostal do hledáčku Marvela a zbytek už znáte. ()

Hellboy

Překvapivě zábavný film, který mě okamžitě vtáhnul svou neodolatelnou kombinací lásky k letectví a k filmům. Co se týče letadel, tak se zde objeví docela slušná řádka zajímavých typů, už v 10. minutě je například k vidění rychlostní speciál Hughes H-1 Racer, se kterým jeho konstruktér vytvořil v roce 1935 rychlostní rekord 566 km/h (rekord hydroplánů držel letoun Macchi MC-72 s rychlostí 709 km/h). Sám Howard Hughes má ve filmu docela dost prostoru. Komické bylo, jak se při dabování dabéři nějak nemohli rozhodnout, jak jeho jméno číst, takže opakovaně zazní jak [hjůdž], tak [hjůs]. No takže dál se objeví i model tehdy (v roce 1938 kdy se děj odehrává) ještě nepostaveného obřího letadla Hughes H-4 Hercules známého jako The Spruce Goose, velkou roli má další rychlostní speciál Gee Bee, svého času také nejrychlejší letadlo světa. Dále se objeví na chvíli Ford Tri-motor a krásná raritka, Autogyro Pitcairn PCA-2. Co se týče filmu, tak je zde několik scén natáčení, postava Timothy Daltona má zjevně odkazovat na Errola Flynna, v jednu chvíli pozdraví nějakého jiného herce Clarku, což je zase asi odkaz na Clarka Gablea. Celkově se mi film fakt líbil, ale je fakt, že byl trochu moc dlouhý a ke konci se tempo vytrácelo. Prostě taková krásná nostalgie po době, kterou jsem neprožil. Pokračování bych uvítal, ale toho už se nedočkám. To spíš remaku.. Jo a s Kapitánem Amerikou tohle nemá nic společnýho. Je to spíš jako Iron Man bez ironu. Zajímavost: Poslední čtyři písmena z nápisu Hollywoodland zmizela až v roce 1945. Ohledně komiksové předlohy: V roce 1985 napsal a nakreslil ve svých 30 letech Dave Stevens 70-stránkovou grafickou novelu The Rocketeer. Kniha byla dobře přijatá. Osobně jsem komiks četl a je až překvapivé, jak moc se film předlohy drží. Dokonce mám dojem, že určité změny oproti komiksu jsou jen k dobru! Filmový scénář mi přijde snad ještě propracovanější, ale stále velmi věrný. Po třech letech začal Stevens vydávat pokračování: Cliff's New York Adventure. To si přečtu v nejbližší době. Inspirací pro vznik Rocketeera byl seriál King of the Rocket Men a jeho následník Commando Cody - Sky Marshal of the Universe. Aby toho nebylo málo, tak těmto seriálům posloužil za vzor komiks s hrdinou Bulletmanem!:) Další info ještě zde: Rocketmania. ()

KarelR

Nádherné komiksové retro, které šlape přesně tak, jak byste to od podobného filmu čekali. Trocha akce, nějaká ta romantika, pár hlášek a hlavně luxusní záporák. Timothy Dalton si svou reinkarnaci Errola Flynna neskutečně užívá (parodie na Robina Hooda jménem Laughing Bandit vládne) a z dnešního pohledu nemá chybu ani Terry O'Quinn (Locke z LOSTu) jako Howard Hughes. Johnstonovi se výborně podařilo zachytit tehdejší atmosféru a vlastně se vážně dá říct, že je to takový Kapitán Amerika bez Kapitána Ameriky. Jako jedinou vážnou slabinu vidím trochu unylého hlavního hrdinu, protože líbeznou Jennifer Connelly bych rozhodně přisoudil nějakému charismatičtějmu sympaťákovi. Ve výsledku je z toho ale velmi příjemný výlet do Hollywoodu třicátých let, který nešetří filmovými narážkami a nemusí se za sebe stydět ani po těch 17 letech, které uplynuly od jeho vzniku. Snad Johnston s podobnou láskou přitoupí i ke Kapovi. ()

numi

Mám rozporuplné pocity. Ne snad, že by Rocketeer byl až tak špatný, ale vznikl v produkci Disneyho a je to cítit. Tohle je možná film pro děti, ale vážně míněná akce asi ne. A už vůbec ne následník legendárního Indiana Jonese, jak je uvedeno v textu (českého) distributora. Všechny postavy jsou rozděleny na černé a bílé, ty černé to samozřejmě do jedné schytají a na závěr ještě vyskočí z ulit "náckové", aby to trošku osolili a dali možnost distributorovi zmínit toho Indiana Jonese. No, ten plán na ovládnutí světa mi přišel jak z dílny Monty Pythonů (ale tady byl myšlen bohužel vážně). Na druhou stranu potěší docela napěchovaný děj, během kterého se nebudete nudit a krásná Jennifer Connelly, která zatím ještě stále dostávala málo prostoru. Dvě a půl. [červen 2006] ()

Fiftis

Milujem Jennifer Connelly v jej skorých filmoch. Tu v tejto snímke na seba strhla všetku pozornosť a zatienila aj hlavnú postavu a samotného Rakeťáka. Svojim pohľadom a postavou nenechá žiadneho heterosexuála chladným. Navyše je to v 30.tych rokoch a tak dráždi aj dobovými nylonkami a podväzkami. Rocketeer je plný napätia, humoru a vybrúsených zvláštnych efektov. Film, ktorý je zasadený do kúzelného obdobia 30.tych rokov minulého storočia, rozpráva príbeh smoliarskeho pilota Cliffa Secorda. Štastie sa k nemu obráti vo chvíli, keď nájde prísne tajný vynález malého raketového motora, vďaka ktorému môže lietať po oblohe. To je skutočne výborný a originálny námet a ak sa vám snímok veľmi páčil, odporučil by som vám to isté čo som urobil ja - pozriete si ho znovu, tentokrát v čiernobielom prevedení (stačí vypnúť farby v prehrávači) a budete unesení ešte viac. ()

• Ze skutečných postav se ve filmu objeví komik W. C. Fields (v podání Boba Leemana), Clark Gable (Gene Daily) a Howard Hughes (Terry O'Quinn), jehož představitel je slavný díky seriálu Ztraceni (od r. 2004). (Nin)
  • Stejně jako film byl i komiks vytvořen dávno po době, kterou představuje (narozdíl třeba od Kapitána Ameriky, jehož první komiksy opravdu vycházely v době druhé světové války). Komiks i film jsou tedy poctou pro kulturu 30. - 50. let. Například padouch Lothar je inspirován hororovým hercem s nezaměnitelným vzhledem Rondo Hattonem a postava Nevilla Sinclaira byla navržena podle herce Errola Flynna. (Nin)
  • Herečka Jennifer Connelly se při natáčení filmu sblížila s Billem Campbellem a s přestávkami spolu chodili několik let. (Roman.Ticka)

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Rocketeer dostane pokračování

Rocketeer dostane pokračování

28.07.2016

Ve 20. století nevzniklo zase tolik dobrých comicsovek, Rocketeer mezi ně ale rozhodně patří. Zábavné retro, v němž Joe Johnston trénoval na prvního Kapitána Ameriku, v kinech bolestivě propadlo. Za… (viac)

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (viac)