Hrdinovia z ríše Gaja

• Česko Hrdinové z říše Gaja (viac)

Pohádková říše Gaya je v ohrožení. Má v tom prsty žárlivý profesor Suchar. Svým transformačním strojem ničí krásu pohádkové říše a krystal, je jejím srd-cem přemístil do lidské dimenze. Ale Zino a Boo to tak nenechají. Nalézt ztracený krystal je pro ně příležitostí ukázat, že jsou praví hrdinové. Vydají se tedy do našeho světa, aby krystal přinesli zpět. Bez něj by fantastická říše Gaya zanikla. Nemají mnoho času. Říše se pomalu rozpadá a naše hrdiny zbytečně zdržují nepřátelé. (oficiálny text distribútora)

monolog

Ne až tak špatnej animák, jak jsem čekal. Pravda, s 3D animací ze zámoří se nemůže srovnávat, ale přesto na mě působil mnohem lepším dojmem, než třeba upachtěnej MravenecZ, infantilní Madagaskar nebo přeplácanej Shrek 2. Největší chybou je, jak už to bývá, nepropracovaný scénář. Po počátečním asi čtvrthodinovým rozjezdu nabitým když ne dějem, tak akcí, se tvůrci začnou plácat na místě jako pták lapený v nánosu ropy. Postavy chodí zprava doleva, jakoby se ztratily v mlze a spíš prostě čekají, až jim náhoda přihraje pod ruku další příběhovou berličku. Matrixovský souboj princezny s krysami je už opravdu hodně zprofanovaný a děj celkově příliš moralistický. Přesto mi tenhle kresleňák přišel jako svěží závan do všech těch humornými hláškami, sebeobětováním, nečekaným hrdinstvím od zbabělců nebo nešiků nabitých megaspektáklů z USA. Hlavní hrdinové tady jsou, kromě princezny, přeci jen mnohem zábavnější a neobvyklejší. A konec se mi taky líbil. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +dobrá animace, slušná akce, která je dost dobře zpracovaná, Alanta (důkaz, že i animovaná postava dokáže být pěkně sexy) -trošičku zvláštní, možná slabší scénář i příběh (neříkám, že špatný), taky škoda, že tenhle snímek není vtipný (zvlášť jak jsme poslední dobou u animáků zvyklý/// Hrdinové z říše Gaja je snímek který vás ničím moc neohromí, ale ani by vás neměl urazit. Je to spíše neškodná hříčka, zřejmě určená hlavně dětem, kterým se tento film bude určitě líbit. A dle mého je celkový dojem hodně ovlivněn tvůrci a jejich původem./// Celkem 57%/// ()

B!shop

Na to, ze film vzniknul v nemecku, to vubec neni spatne, ale v konkurenci americkejch animaku a ted nemyslim jen pixarovky, moc sanci nema. A pritom na filmu neni nic vyrazne spatnyho. Pribeh je vcelku dobrej a docela originalni, hudba je prevazne taky slusna a animace, ackoliv neni nak uchvatna, tak je prijemne koukatelna a rozhodne neurazi. I samotne postavy jsou fajn a nastesti se tu moc nepoucuje, navic hlavni vymastenec Zino mi krapet pripomnel Zappa Brannigana. Ale i pres to vsechno a pres fakt, ze tu je obcas naka napinava a sem tam naka vtipna scena a akci se taky nesetri, film zkratka neudrzi v napeti a je takovej rozvleklej, ze sem se misty i krapet nudil. ()

VanTom

Zásadním důsledkem prkenné animace (tak na úrovni CGI inter pro PlayStation 1) není jenom nikterak atraktivní vizuál, ale především hrozivé (resp. žádné) "herecké výkony" plastikových figurek (zvýrazněné ještě plochým českým dabingem). Podivná "meta" historka o postavičkách z říše Gaja, z televizního seriálu vycucnutých do našeho světa (a mj. potkávajících svého stvořitele), už vůbec nepředstavuje žádné terno. Umolousané 2 *, ani nevím za co. ()

Dannysek4U

Poprskat to uplne nemuzu - zaujala me docela ta intertextualita a nektery hlasky, ze kterejch muzou mit deti hlavu jako meloun. Ale stejne tak je pravda, ze ta animace je spis herni a cely je to takovy nevyvazeny, jako by autori sami nevedeli, pro koho to vlastne tocej. Dospelej z toho odvazanej nebude, ale dite taky ne. Proste to zatuhlo nekde uprostred cesty a nakonc je z toho jen divnej zvlastni nedodelek. Nema cenu hodnotit s Pixarem a dalsimo, tohle je proste neco jinyho, min prvoplanovityho - ale otazka je, jestli umyslem, nebo vinou neschopnosti. ()