Reality-show, která jde ve všem nadoraz. Do velké sklepní místnosti je zavřeno šest účastníků podivné reality-show nazvané Všichni za jednoho. Jejich úkolem je vydržet spolu ve stísněných podmínkách nejméně po dobu jednoho měsíce. Na konci je čeká milionová odměna. Problém je, že pravidla hry nejsou tak docela jasná. Všichni přítomní vytvoří jakousi umělou rodinu: "otcem" je nezaměstnaný popelář Vladimír, "matkou" nesmělá venkovanka Renáta, "dětmi" jsou student sociologie Pavel, do sebe uzavřená dívka Kamila a optimistický dobrodruh Petr. Posledním členem skupiny je "děda", bývalý vězeň z uranových dolů. Skupina prochází těžkými zkouškami vzájemné důvěry, ponorkovými stavy a vypjatými situacemi. Nikdo nemá ponětí o čase, neboť zde není denní světlo ani fungující hodiny. Napětí se zvolna stupňuje až k nesnesení. Pokus o únik z uzavřeného prostoru se nezdaří. Hráčům nakonec dojde, že na povrchu země se zřejmě stalo něco, kvůli čemu zůstali nadobro zapomenutí...
Nezávislý český snímek je prvním celovečerním dílem scenáristy a režiséra Karla Žaluda. S nadsázkou odhaluje temné stránky světově rozšířeného televizního žánru reality-show. Lze dokonce mluvit o vizionářské inspiraci: scénář k filmu totiž vznikl dříve, než se tento typ pořadu objevil na českých obrazovkách. (oficiálny text distribútora)

Marsik

Nápad filmu je na české poměry originální. Zpracování už trochu horší, ale i tak jsem byl zvědav, jak to dopadne - čili mě film zaujal. Šestka soutěžících nebyla vybrána špatně (i když ten Karel mi trochu vadil:)). Pana Žaluda můžeme relativně pochválit, natočil lehce nadprůměrné drama. Dialogy určitě mohly být propracovanější, ale i tak dávám 60%. ()

Skip

Reality show je svinstvo a ubohost, to ví snad každý soudný člověk. Tahle reality show "Všichni za jednoho" byla poněkud drsnějšího ražení, alespoň pokud jde o psychiku zúčastněných. Pro mě je to dosti povedený film a také takové příjemné překvapení. Někdo možná bude vyčítat jistý amatérismus, ale co se mě týče, tak to filmu docela pomohlo, ať už to bylo chtěné či ne. Škoda toho, co se stalo těsně před koncem. To bylo bohužel dost přitažené za vlasy. Ale jinak dost dobrý. ()

-bad-mad-wolf-

Takových nesympatických, upocených výkalů, jako je popelář Vláďa, neustále se protivně dožadujících nějakého řádu a dávajících najevo svou nadřazenost, běhá po světě spoustu. Jeho postava je nejlépe zahraná a právě díky němu film udržuje poměrně stálou hladinu energie i dějové proměnlivosti. Pokud vás tedy neodrazuje fakt, že se máte bavit někým, komu chcete dát strašlivě do držky. Ostatní postavy na Vláďu co do uvěřitelnosti a hereckého výkonu nedosahují, naštěstí jsou ale dostatečně rozdílné, což nabízí řádku různých konfrontací. Za jedno vidění, i přes absenci převratných momentů a nedotažený náběh na pointu v závěru, tahle fiktivní reality show rozhodně stojí. 5/10 ()

honajz2

VyVolení ve sklepě a v příšerných podmínkách. Aspoň tak nějak to na mě ze začátku působilo. Pak ale přišel totální zvrat a celou dobu jsem jenom čuměl na obrazovku a čekal, jak vše dopadne. Je zajímavé, že film je točen v jedné sklepní místnosti a přitom je to zajímavé.Taky není dořešeno pár věcí, jako třeba kam se pes chodí vysrat a co vůbec žere, ale to je jedno. Atmosféra je skvělá. Konec taky ujde, postavy jsou v průběhu takové, jak se dá předpokládat. Chtěl jsem dát tři, ale je to tak nějak český horor, a ty za nic většinou nestojí, tak trochu navýším. Každopádně teď můžu oficiálně říct, po delší době, že je tohle a Polednice jsou nejlepší české horory, protože jako jediné jsou fakt dobré. Silné 4* ()

CheGuevara

Opravdu dobrá záležitost, která přestože pochází z českých luhů a hájů, tak si nic nezadá se zahraničními produkcemi. Na tomhle se Žalud vážně vytáhl. Kousek je to vskutku originální a ona mysteriozní atmosféra je velice zručně budována. Postavy jsou jednak dobře zahrané, ale i napsané. Režie je taky velice zdařilá a Karel Žalud točit jednoduše umí, dovolí si i několik opravdu dobrých režisérských finesek. Všichni do jednoho si prošlapává svoji cestičku originality a já jen doufám, že je to pouze jedna z prvních vlaštovek. Víc takových Žaludů v české kinematografii. PS: Jednu hvězdičku nakonec ubírám po ranním vystřízlivěním. Ale jinak mohu doporučit všem. ()

• Film se natočil v červenci 2005, měsíc před začátkém první reality show u nás, Vyvolení. (cariada)
  • Natáčelo ve skutečném sklepě kdesi v pivovaru. Bylo tam 13 stupňů a venku bylo 30, byl červenec. Konec natáčení několik herců odneslo ulehnutím do postele. Herečka Kateřina Janečková měla poslední týden natáčení angínu a točila s horečkou. (cariada)