Herbie: Na plný plyn

• Česko Můj auťák Brouk (viac)

Maggie Peyton (Lindsay Lohan), jejíž rodina se už po tři generace věnuje účasti v automobilových závodech NASCAR, má závodění v krvi. Díky svému otci Rayovi (Michael Keaton), který se ji snaží přehnaně chránit před veškerým nebezpečím, jsou však všechny její snahy o kariéru špičkové závodnice odsouzeny k nezdaru. Ray jí nabídne jako odměnu za úspěšné dokončení univerzitního studia auto, ale místo do obchodu zamíří na vrakoviště. Maggie se zamlouvá starý Nissan, ale zdá se, že o její pozornost usiluje také jistý zrezivělý Volkswagen Brouk, se kterým - ke svému nemalému překvapení - nakonec skládku opustí. Jak se brzy ukáže, starý Brouk jménem Herbie není jen obyčejný kus rezavé karoserie s motorem, ale kouzelné auto, které Maggie pomůže splnit její velké sny. (oficiálny text distribútora)

Budweiser

Nejsem si vůbec jist, pro jakou skupinu diváků je film určen, sem tam někdy se divák i usměje. Bohužel 95 % času filmu neví co nudou dělat. Schopnosti auta jsou až moc přehnané. Různé otočky, jízda po plotě, nehledě na to, že je to nejrychlejší auto v nascar :-DD Jednu hvězdičku dávám pouze za svůdné křivky L. Lohan, díky které jsem se na film vydržel dívat až do konce. ()

Katz

I když nám Čechům uniká návaznost na kultovní americké filmy o Herbiem, tak je film natočen docela dobře a hlavně vsadil na skvělou Lindsay Lohan. A to podle mě vyšlo. Proto i když jsem viděl dost lepších filmů, Brouk mě až na pár hluchých míst pobavil. Člověk nesmí hledat intelektuální zážitek a věrohodnou skutečnost u filmu pro děti a teen. Takže hvězdičky jsou za Lindsay, Brouka a pohodovou zábavu. ()

Filans

Za mně přelomový snímek, který ukazuje Lindsay Lohan v jejím nejlepším hereckým výkonu. Snímek ukazuje vztah mezi Otcem (Michael Keaton) a dcerou (Lindsay Lohan), která se chce stát nejlepší závodnicí v NASCAR jako její táta. Díky svému otci, který se ji snaží přehnaně chránit před veškerým nebezpečím, jsou však všechny její snahy o kariéře špičkové závodnice odsouzeny k nezdaru. Tím se Lindsay Lohan  snaží co k nejlepším výsledkům ve škole, které nakonec dopadnou uspěšne tím, že dokončí  univerzitní studium a tím jí otec nabídne odměnu v autě, které si můžu vzít z vrakoviště. (Ne tohle není vtip) Na vrakovišti si Lindsay Lohan vybirá mezi starým Nissanem a Volkswagenem Broukem. Nakonec zvítězí ve výběru starý Volkswagen Brouk. Snímek dál ukazuje Lindsay Lohan jak se ji skrz psychické problémy objevuje a později se potvrzuje skrz halucinace, že starý Volkswagen Brouk není jenom auto. Starý Volkswagen Brouk skrz halucinace od Lindsay Lohan dostavá ve filmu čím dál větší roli a dostane jméno Herbii. Herbii ve snímku zaujimá živé auto, které samo přemyšlí a jezdí bez řidiče. Za mně zde Lindsay Lohan předvadí jeden z nejlepších hereckých výkonu co jsem kdy viděl. Málem si i já uveřil, že Herbii je vážně skutečně živí auto. Nechápu žadnou nominaci na oscara za nejlepší herečku v hlavní roli. Lindsay Lohan by si minimálně zasloužila nominaci. Snímek dál pokračuje, že Lindsay Lohan opraví Herbiho, který po opravě vypadá jako nový vůz. S Herbiim se přihlaší na automobilový závod NASCAR, který nakonec vyhrají, ale výhra byla těžce vydřená. Nakonec snímek končí težkým happy endem, kde Lindsay Lohan  dostane uznaní od svého otce za vyhrátí závod. Lepší herecký výkon, příběh a hudbu bych hledal velmi těžce. Pokud máte rádi Lindsay Lohan, auta a NASCAR není lepší snímek než tenhle. Za mně 5 hvězd. ()

dr.fish

Tak už dlouho jsem neviděl nějakou ptákovinu a teď se to teda povedlo. Pohádka o autíčku, které je staré, ale pořád chce závodit, a o holce, která chce závodit taky, ale není si tím úplně jistá. No a autíčko Herbie jí ten problém vyřeší. Nečekejte žádné umění, je to jen obyčejný film pro infantily a děti obecně, ale ve svém žánru bych řekl slušná práce. Pár vtipných scén, trocha nudy a Lindsay. 70% ()

MATADOR

Lehce nadhodnocené tři hvězdičky, ale přeci jen je to z důvodu nostalgických. I v předešlých dílech se to jen hemžilo nepochopitelnými triky. A i v tomto "pokračování" tomu není jinak, i když některé mne opravdu zarážely, nakonec jsem to překousl (přeci jen, je to od Walta Disneye). No popravdě to možná bylo tou hudbou, která je opravdu povedená a dodává na atmosféře. Obsazení nevím, ale je asi to jediné, co se moc nepovedlo. Herbie 53 forever :-D ()

• Na premiéru filmu, která proběhla 19. 6. 2005, nabídlo studio Disney volné vstupenky pro všechny diváky se jménem Herbert, Herbie nebo Herb. (Lajty)