Tajuplný nápis na historickém obraze je zahalen vražednou rouškou. Umělecká restaurátorka Julia (Kate Beckinsalová) objeví během práce na vlámském obrazu z 15. století, zobrazujícím vévodu a rytíře, hrající šachy a bedlivě sledováni vévodkyní, latinský nápis: "Kdo zabil rytíře?" Julie se chce poradit se svým bývalým milencem Alvarem (Art Malik), ale ten je zabit. Na seznamu podezřelých figurují mimo jiné i majitelka galerie, majitel obrazu - starý aristokrat, a jeho tajuplná neteř. (HBO Europe)

Fingon

Ale ze ma Pérez-Reverte smulu na adaptace. Devata brana je nanicovanou adaptaci skveleho Dumasova klubu. Odhaleni je pro zmenu trochu nudnou adaptaci ne az tak propracovaneho Vlamskeho obrazu (obe knihy jsem cetl v anglickem prekladu). Film se do znacne miry knizni predlohy drzi, jen ji dost zjednodusuje. Kate Beckinsale je fajn (nemluve o tom, ze film dostoji nazvu a odhali nejen zakryty napis, ale i samotnou herecku), zbytek obsazeni je celkem ok. Jsou lepsi filmy, ale i horsi. Prirovnavat titul k Sifre mistra Leonarda je ponekud zcestne. ()

Radiq

Dýchla na mě trochu Šifra Mistra Leonarda, ale smrdělo jí z huby. Ta tajemná historka okolo obrazu, šachů a mrtvol byla celkem potěšitelná. Herecké výkony byly spíš výrony a skomíraly pod bičem béčkového režisérskýho otrokáře. Nevěřím vlastním zrakům, že tu hlavní hrdinku hrála Kate Beckinsale, protože jsem ji nepoznal (vypadala dost bohapustě a její postava byla asi sexu odolná). Ostatní herci jsou fakt tragédi - jeden vypadá jak terorista, druhej jak Tarzan, jedna stará škaredá baba a takovejch se tam našlo víc. Navíc všichni mají hrozný účesy nebo hadry (ale co - taky jsme to zažili). Děj je tak předvídatelnej, že kdyby byl minovým polem, tak nikoho nezabije. Mě ale film celkem zabil. ()

maverick10

Televizni mutace profesora Londona a jeho party. Tady se ovsem nejezdi po celem svete, nybrz vse dulezite se udava takrka v jende visce za ucasti mistnich ochotniku a Kate Beckinsale (Ta byla sexy jeste kdyz nevypadala jako zenska). Atmosfera je typicky televizni - tedy bez atmosfery - herci se uz ani nesnazi, protoze vi ze z toho zlatej plesou nekouka a predstava ze je v televizi sleduji seniori, tak ta je k uctyhodnym vykonum neprinuti. Scenar napsal ten nejnadanejsi dislektik z vesnice kridou na silnici a reziserskeho kresla se neujmul nikdo jiny nez starosta obce!!! A hudba? Na tu bych napsal slohovku, kde se ma vybudovat desiva hutna atmosfera, tam vesele vyhrava saxofon, jako v nejake detektivce z 90let!! ()

*CARNIFEX*

Priemerná krimi na úrovni TV spracovania, ktorá z pohľadu atmosféry nie tak celkom dokázala vyťažiť z nastolenej záhady, no námet ako taký, dostatočne udrží pozornosť diváka do samého záveru .. ()

Martin741

Slaby film o napise  na obraze, ktory objavila restauratorka beho restauratorskych prac, Obraz bol z nejakeho tusim 15. storocia. Doteraz neznamy a  po projekcii musim napisat, ze i pravom zabudnuty film. Katka je sice nadherna, no ako dobre vieme Beckinsale urcite nie je druha Hepburnova alebo  Rita Hayworth, ze jo   :  40 % ()