Jamal (hraje ho populární černošský komik Martin Lawrence), který pracuje v zábavním parku zaměřeném na středověk, se sám ocitne v roce 1328. Anglie 14. století je světem rytířů ve třpytivé zbroji a Jamal jako cizinec v neznámém prostředí musí najít způsob, jak v něm nejen obstát, ale dokonce se postavit do čela vzpoury proti tyranskému králi. Používá přitom fígle, jež se naučil v ulicích 20. století, získá nové přátele, srdce krásné dívky a po návratu do současnosti pochopí, že výlet do středověku byl něčím víc, než jen lekcí v dějepise. Film natočil režisér Gil Junger. (oficiálny text distribútora)

zdeny99

Střeštěná komedie, která stojí na prvotřídně napsaném scénáři pro Martina Lawrence coby Jamala v hlavní roli. On coby zaměstnanec Hradního světa spadne do vody a ocitne se ve středověku roku 1328 s opravdovým hradem, rytíři, králem atd. Se svým floutkovským chováním si jej každý hned povšimne a se svojí prořízlou hubou chrlí jednu hlášku za druhou. Například když chudákovi bez domova radí, aby si zašel nakoupit nábytek do Ikey a za stravenky si má koupit mýdlo a Tic Tac. Až u popravy pochopí, že skutečně se dostal o několik století zpět, když se k němu přikutálí prostě skutečná hlava. [8970. hodnocení, 179. komentář, 53%] ()

Pitryx

Odporný začátek, ve vodě byl asi 10 minut, ale vyplaval suchý. Hovězina bez efektů, jako velká většina snímků tohoto druhu. Proto je nemám rád. Někdo spadne do minula a pak se vrátí zpět… Brrrr. Zde však občas dobrý gag a zajímavý dialog. Ale jinak je to jen další z x variant na totéž téma. Herecké výkony jako v B filmu. Já jsem kupodivu tento film nepřejížděl, což je u mne s podivem, neb u těchto velefilmů tak většinou činím. Takže to asi dopomohlo k tomu, že snímek není hodnocen jako hluboce podprůměrný, ale jen lehce podprůměrný. 1* ČT1 31012009 8650/9138 ()

Compadre

A hlavně...NEMYSLET! To by se Vám u téhle komedie opravdu nevyplatilo, pokud se chcete zasmát aspon jednou. Takže na mozek na chvilku zapomeňte a nechte se bavit jako vždycky naprosto šíleným srandistou Martinem Lawrencem...Pokud nemáte tohohle komika zrovna v lásce, tak se na film raději vůbec nedívejte, já mám jeho filmy moc rád a tak mě tento ani v nejmenším nezklamal. Musíte jen vědět, o co jde...A zasituovat ho zrovna do středověku, to byl zase jednou dobrej nápad. SKVĚLÝ! ()

ostravak30

Černý rytíř vychází z myšlenky, která už musela napadnou leckoho, jak parodická a vtipná komedie by to mohla být, když by se současník strčil do středověku. Francouzské filmaře to naopak napadlo opačně. Jenže tady je to ozvláštněno tím, že se jedná o fikci, kdy muži se vše jen zdá a navíc je černošského původu. Muž si tak musí najít své místo na slunci, aby se nestal pouhým vyděděncem a zároveň získat lásku své milované. Tím, že se jedná o sen lze hodně nesmyslů, a to i v komedii neakceptovatelných, vysvětlit. Jinak se tu ale míchají dobré fóry vedle těch hodně špatných až vyloženě trapných. Ale Martin Lawrence prostě je herec bláznivých komedií. Škoda, kdyby se toho chytil dobrý režisér a ještě lepší scénárista a kdyby se to udělalo precizně a tvůrci by se víc zaměřili na středověk a jeho principy víc než na samotný příběh, mohla to být ještě o kus lepší komedie. ()

Arach.No

Vcelku dobra komedie u ktere jsem se obcas i dobre bavil.Ale kdyz je spatny scenar, tak tomu ani Lawrencovo komedialni nadani nepomuze (nekteri rikaji ze prehraval, ale me do tohoto filmu sedl bezvadne).Neni to nic prevratneho,ale myslim ze vetsi hodnoceni nez ma nyni (46%) si tento film urcite zaslouzi.Ja davam 65. ()