Hrdiny snímku jsou lidé, kteří se chtějí stát kabaretními komiky, především vdaná žena v domácnosti Lilah, jež touží po uplatnění mimo běžné rodinné a rodičovské starosti, a neúspěšný student medicíny Steven, jemuž schází potřebná sebedůvěra v důležitých okamžicích.
Pre Sally Fieldsovú ako obyčajnú ženu v domácnosti a matku troch malých detí je vystupovanie v nočnom klube v New Jersey sebarealizáciou, bez ktorej by bol jej život fádny. Preto je ochotná podstupovať aj rodinné hádky s manželom Johnom Goodmanom, preto sa zblíži s mladým klubovým zabávačom Tomom Hanksom, od ktorého sa môže mnohé naučiť. Ako sa jej bude dariť vo významnej súťaži mladých komikov, ktorú prenáša aj veľká televízny stanica? (oficiálny text distribútora)

golfista

Rozhodně výborné herecké výkony mých oblíbenců Toma Hankse a Sally Field v postavách vypravěčů vtipů (bavičů). Jako film spíš průměr, ale Tom a Sally .... :-) ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $21,042,667Tržby Celosvetovo $-║ Výborný Tom Hanks a správny mix komédie a drámy s dojímavým koncom. /65%/ ()

ještěžiju

Film zabývající se tématem v době jeho vzniku u nás ne tak rozšířeným, no dnes již také zcela běžným .. stand-up komiky ... Jde o to, postavit se na jeviště a svým vtipem, vystupováním, převleky a tím podle mě největším uměním, jako je vtažením diváka do děje, prostě a jednoduše co nejvíce zaujmout a pobavit .. Tento film pojednává o skloubení této v počátku ne zrovna výnosné činnosti s běžným životem a proto je jakákoliv příležitost prorazit třeba do televizního média velkou výzvou. Film není nikterak strhující a úchvatný .. byl to samozřejmě další osmdesátkový odrazový můstek zejména pro Toma Hankse. I proto stojí za podívání. ()

rikitiki

Přínosem snímku je detailní zákulisní pohled na žánr stand-up výstupů, který evidentně vychází z osobní znalosti tvůrců filmu. Některé komické výstupy jsou doopravdy komické. Jinak zde máme dva sympaťáky v hlavní roli, kterým to spolu ladí. Jenomže: zamilovat se do starší vdané ženy a matky tří dětí na základě jediného polibku? Buď teda Sally Fieldová líbá líp než Afrodita nebo je to úplná ptákovina. K čemuž jsem se jako divačka přiklonila a snímek mi začal připadat značně nevěrohodný, s nepravděpodobnou motivací. SHRNUTÍ: Dělat legraci není žádná sranda. ()