Do nejmenšího městečka v Americe dorazila nejoblíbenější hra celého světa v této úsměvné komedii o partě znuděných školáků, kteří se nakonec stanou fotbalovými hrdiny.  V Elmě, ve státě Texas, se nikdy nic neděje... jen do té doby, než dorazí nová učitelka. Odhodlána studenty nějak motivovat, rozhodne se vytvořit fotbalový tým. Požádá proto o pomoc šerifa (Steven Guttenberg - Tři muži a nemluvně, Policejní akademie), který ač již vyšel z formy, přijme její nabídku stát se fotbalovým koučem. Má totiž opět možnost střetnout se se svým dávným soupeřem - drsným trenérem týmu Rytířů, kteří se také nechovají zrovna jemně. Ačkoliv záměr udělat z místních nešiků sportovce vypadá zpočátku katastrofálně, podaří se Zelenáčům to, co nikdo nečekal - nejen stát se skvělým týmem, ale i zvítězit nad Rytíři. (oficiálny text distribútora)

Pohrobek

V roce 1994 se v USA konalo mistrovství světa ve fotbale a na chvíli se i zdálo, že by se tu tento "nový" sport mohl uchytit. Následující rok tedy vznikla tato Disney "soccer-komedie", jejíž sláva zhasla (ani se vlastně nerozzářila) stejně rychle jako přesvědčení, že by náš fotbal mohl dobýt i americká hříště. ()

sidzej

Standartna rodinna sportova komedia namiesana podla znamej americkej sablony- banda amaterskych deciek sa rozhodne hrat futbal, prihlasia sa do miestnej ligy, po par nevydarenych zapasoch prichadza tvrdy trening po ktorom nasleduje velke vitazstvo. Bolo mi uplne jasne akym smerom sa film bude uberat a ako sa skonci no zboznujem hrdinske americke fanfary a goly nasnimane spomalenymi zabermi takze som sa bavil. ()

DrawRubb

takové filmy musí brát člověk s určitým nadhledem.....já osobně jsem to viděl přibližně před 10-ti lety a dodnes na to rád vzpomínám, tehdy jsem se totiž jako malý kluk hrající fotbal opravdu bavil :) ()

david141474

Taková píčovina tohlencto. Tohle fotbal ani nebyl, ale soccer neboli kopaná a to mě celým filmem neuvěřitelně sralo. Jedinej důvod proč jsem se na tenhle film podíval byla přítomnost Steva Guttenberga. Ano myslím toho Guttenberga, který hrál Mahoneyho v policejní akademii. No a Steve je v tomhle filmu příšerně nesympatickej. Ale i tak je to jedna z nejlepších postav, ano i taková postava může patřit k těm nejlepším, když zbytek nestojí ani za zlámanou grešli. Jediná výjimka je snad učitelka jejíž jméno si nepamatuju a mladý Mexičan jehož jméno si taky nepamatuju. Takhle to dopadá, když uděláte špatnej film s příšernýma postavama. Radši se tomuto filmu pokud nechcete oslepnout. 5/10 Nepovedený výsměch fotbalu! ()