Beautiful Life

• Japonsko ビューティフルライフ ~ふたりでいた日々~
všetky plagáty

Mladý kadeřník a motorkář Shuji se seznámí s knihovnicí Kyoko, která trpí nemocí, jež ji upoutala na invalidní vozík. Ačkoli je jejich první setkání konfliktní, brzy se začnou sbližovat. Shuji požádá Kyoko, aby byla modelkou pro účes, který chce vytvořit pro módní časopis. Shujiho účes je vybrán na titulní stránku, ale mnoho lidí si myslí, že účes byl vybrán proto, že modelka je na vozíku, a Koyko se cítí zneužitá. Sachie, která pracuje s Kyoko v knihovně, jí přesvědčí, že to nebyl Shujiho záměr a Kyoko se začne se Shujim sbližovat. Ale Shuji, který se stal hlavním stylistou v kadeřnictví, má příliš mnoho práce a nemá na ni čas. Kyoko si uvědomí, v jak odlišných světech oba žijí, a chce rodící se vztah ukončit. Mezitím se Sachie sblíží s Masaem, bratrem Kyoko, a otěhotní s ním.
Matka Kyoko řekne Shujimu, že Kyoko je vážně nemocná a může brzy zemřít. Její stav se zhoršuje a je hospitalizována. Brzy ale nemocnici opustí, protože cítí, že jí pasivní pobyt na lůžku nesvědčí a začne bydlet se Shujim. Její rodina oba mladé lidi podporuje. Když se má Shuji zúčastnit velké kadeřnické show, Kyoko se - navzdory varování svého bratra i Sachie - chce jet na show podívat. Během večera omdlí. (Anglos)

ainny

Není to Kamisama Mou Sukoshi Dake, které mě srazilo na kolena. Ale i tak je to krásný příběh, kterému věříte od první do poslední minuty. Civilní, smutný a občas i k pousmání. Tenhle žánr Japonci prostě umí. Zaskřípalo mi to v podstatě až ke konci, kde mi jedna scéna přišla na můj vkus docela přes čáru. Ani to mi ale nezabránilo, abych rozostřeným zrakem hledala kapesník. ()

Pirkaf

Pro mě celkem nudná záležitost. Nemá to nic z klasických předností jdoramat - ani humor, ani napětí. Tedy nic, co by mě dokázalo zaumout. Možná někoho dojímá nepříliš pohledná hlavní hrdinka na invalidním vozíku, ale já si nemyslím, že bych to dokázal dokoukat do konce.. ()

mi0

Jeden z najdojemnejších seriálov/filmov, čo som kedy videl. Príbeh o handicapovanej žene na invalidnom vozíku, jej každodenné radosti a starosti a samozrejme vzťah k zdravému mužovi. Hoci má snímok zopár nedostatkov a chybičiek krásy, samotný príbeh ich preváži a po skončení poslednej časti ostanete len v nemom úžase sedieť. ()