Taxikár Matěj (Filip Tomsa) spokojne žije s novomanželkou Luciou (Lenka Zahradnická) v hlavnom meste. Pár je veľmi zamilovaný a pokúša sa o bábätko. Lucie má o Matěja strach, pretože v Prahe vyčíňa sériový vrah taxikárov, ktorého sa polícii nedarí dopadnúť. Jej obavy sú oprávnené, pretože už čoskoro vrah (Dušan Sitek) skutočne nastúpi do Matějovho taxíka a usadí sa na jeho zadnom sedadle... Príbeh sa inšpiroval skutočnými udalosťami z roku 2014, keď sériový vrah pripravil o život troch českých taxikárov. Polícia oficiálne pripisuje vraždy jedinému páchateľovi, ktorý je však verejnosti stále neznámy. Tragédia sa stala impulzom na nakrútenie filmu, ktorý rýchlo diváka vtiahne do deja a nechá ho prežívať všetky pocity - strach, odvahu i nádej. Odkryje nielen možný dôvod, prečo páchateľ vraždil, ale ponúka tiež príbeh Matěja a Lucie, mladého manželského páru, ktorý sa nevzdáva ani vo chvíli, keď už prakticky nemá žiadnu budúcnosť. (TV JOJ)

kolemjdouc

slušná trojka ale šly mi na nervy ty zdlouhavé pasáže.Já vím ,Česko není Amerika ale přece jen to chtělo trochu akce i když si myslím,že to takhle nějak ve skutečnosti probíhalo.Překvapil mě slušný výkon Filipa Tomsy.Ten kluk je fakt dobrej!!Škoda že se role přidělují podle jiných kritérií (angažmá v politice)a je jedno jak to ocení diváci. ()

slunicko2

Slabota. 1) 28letému Danu Pánkovi nelze upřít odvahu při volbě žánru. Thriller nemá v Česku tradici a nepatří, abych tak řekl, do charakterizujícího portfólia české kinematografie ani povahy. Ambicióznímu celovečernímu debutu chybí kvalitní scénář (zvláště dialogy jsou mizerné) i herectví. Možná příště... 2) 32letému Filipu Tomsovi (taxíkář) to slušelo více dříve - s dlouhými vlasy a bez vousů. Ale postavu má pořád pěknou. ()

mira007

Začátek je solidní moderní thriller, který má nápad, napětí, myšlenku a moderní styl, jenže celý děj se dá sfouknout za dvacet minut ( taxikář doma, taxikář v autě se zákazníky, taxikář s vrahem a taxikář na poli ) a tady to má minut devadesát, takže mne ten film úplně neuspokojil a taky mám problém, že je volně (!) inspirovaný skutečnou hnusnou událostí, která v době uvedení do kin nebyla pořádně objasněna a přijde mi to trochu jako parazitování na pozůstalých ( možná se pletu, přeci jen se točí filmy o znásilnění a skutečné znásilněné se mohou cítit stejně, když jde do kin film s podobnou tematikou ). Hvězdy dávám za řemeslné zpracování, nápad a neskutečně sexy právničku v podání Vlastiny Svátkové a taky americky cudně nahou Lenku Zahradnickou. ()

honajz2

Celkem milé překvapení. A o to víc si vážím, že z Česka. Jsou v tom znát jisté chyby (ne vždy uvěřitelné dialogy, občas nelogičnosti, občas patetické scény), hudba občas přeřve zvuk a dějově to je jen kopírka různých amerických thrillerů (včetně té rádobyšokující závěrečné scény), ale na rozdíl třeba od Trhliny (která je zase jen kopírkou různých amerických hororů) má atmosféru, má napětí a člověk se o hlavního hrdinu celkem i bojí. Na české poměry se jedná o skutečně slušný thriller a klidně bych mu dal i vyšší hodnocení, kdyby to nemělo tak zpackaný závěr. Trochu mi tam chyběl nějaký zvrat, nějaké překvapení, takhle vše skončilo tak, jak se dalo od začátku očekávat. Škoda. Ale jinak jsem dost spokojený. Silné 3* ()

Arnyfe

„Jsi jenom ty a tvůj anonymní zákazník.“ Na české poměry vskutku strhující thriller. Zajímalo by mně zdali se režisér Dan Pánek držel faktů v posloupnosti určitých scén. Film šel do kin v době, když se ještě nevědělo o koho přesně jde. Pár týdnů nato byl pachatel dopaden a usvědčen z vražd taxikáře. Každopádně snímek celkem se mnou citelně zacloumal. ()

• Vůz Mercedes-Benz třídy E, který ve filmu představuje taxi s číslem 121, je opatřen registrační značkou 8A7 6093. V době, kdy byly RZ této série přidělovány, se ale tento typ automobilu ještě nevyráběl a je patrné, že tabulky RZ jsou plastovými napodobeninami. Navíc v několika záběrech se stejný vůz vyskytne se značkou 3AU 1512. (Martin_L)
  • Číslo 121 v názvu filmu odkazuje na číslo taxíku hlavní postavy Matěje Pokorného (Filip Tomsa). 121 je číslo, které je odvozeno od data narození režiséra Dana Pánka (21.1.). (ČSFD)
  • Film je volně inspirován skutečnými událostmi z roku 2014, kdy se sériovému vrahovi připisují tři oběti. U čtvrté si policie údajně není jistá. Ve filmu je několik odkazů na skutečné události. Kupříkladu scéna nalezení odstaveného taxíku v Lužické ulici na pražských Vinohradech. (ČSFD)