Gaeul donghwa

• Južná Kórea 가을동화 (viac)
Južná Kórea, 2000, 14 h 24 min (Minutáž: 54 min)

Yoon Joon-suh a Yoon Eun-suh vyrůstali jako sourozenci. Ve skutečnosti ale byla Eun-suh při narození v nemocnici vyměněna. Vyšlo to najevo teprve tehdy, kdy měla dopravní nehodu, a zjistilo se, že má jinou krevní skupinu než oba rodiče. Její život se obrátil vzhůru nohama, když byla děvčata vrácena ke svým pravým rodinám. Rodina Yoonova odletěla do USA a Eun-suh zůstala v Koreji. Po letech se Joon-suh do Koreje vrací a náhodou se se svojí bývalou sestrou potkává. (Pethushka)

Tyckin

Důvodem sledování tohoto seriálu byla pro mne Moon Geun-young, což se v začátku seriálu opravdu vyplatí - prvních pár dílů odehrávajících se v dětství je velmi zajímavých a poutavých. Ovšem pak se přeskočí v čase do dospělosti, herci se vymění a zabředne to do hektolitrů slz, melancholie, nekonečného řešení citů a vztahů kde neexistuje prakticky žádný prostor pro opravdový děj a obsah. Víceméně si připadám jako u seriálu Yeoleum hyangki, akorát zde není okouzlující Son Ye-jin. Dal jsem 7 dílů - částečně ze setrvačnosti, částečně pro značný půvab hlavní hrdinky v dospělé verzi. I přes to neskutečné množství slz zůstávám emočně na bodu mrazu - bez opravdového obsahu to se mnou prostě nic nedělá. Končím u 8. dílu, nejsem schopen dalších 7 hodin sledovat jak všichni brečí a plácají se v záležitostech, které by se daly pořešit za 10 minut :-) ()

Mkqp

Potěšil mě skvělý začátek, v němž se vyvíjelo dětství postav, přičemž se dokonale pracovalo se závistí malé holky, která vyrůstala v chudobě a nebylo jí věnováno takové pozornosti jako Eun-suh. První díly mě opravdu nadchly, pak přicházely další a další, které byly čím dál depresivnější a až na pár výjimek se všichni utápěli v melancholii. Bylo toho opravdu moc a pro mě se stal Gaeul donghwa nesledovatelným. Vydržel jsem 7 dílů a už v nich bylo slz tolik, že by dokázali zaplnit 10 jiných seriálů. ()

ChArLeNe

Pre mňa druhá najlepšia korean drama. Nechýba typický kórejský srdcervúci príbeh nešťastnej lásky dvoch ľudí zapríčinená vďaka nehode o výmene novorodencov. Zo súrodeneckej lásky vzniká láska medzi mužom a ženou, ktorá kvôli autorite sa môže na povrchu zdať rozbitá ale v srdci ostala čistá nehynúca láska. Z prostého odlúčenia + choroby dokážu kórejci majstrovsky získať a vyštaviť diváka. ()

Maysha

Poprvé jsem seriál začala kvůli mému milovanému Won Binovi a ohodnotila jsem jej 2*. Po pár letech jsem se rozhodla pro opáčko s domněnkou, že jsem to tehdy s hodnocením přehnala. Bohužel...nepřehnala. Po třech chvalitebných epizodách z dětství se začne točit nekonečný kolotoč a na scénu přijde otravná fňukna Yumi. Stále bojuji s tím, zda se mi příběh líbí nebo mi přijde zvrácený (vždyť Joon-suh začal pociťovat lásku k Eun-suh již v pubertě, přičemž oba byli v tu dobu ještě sourozenci!) . Hlavně když jeho dospělá sestra k němu mluví infantilně, jako by jí bylo šest... Co však musím vyzdvihnout je přirozená krása Song Hye Kyo, která v tomto seriálu vyniká. Seriál je až přehnaně melancholický, nešťastný až depresivní. V podstatě se příběh točí okolo vyhrožování svatbou, emocionální manipulace a přehnaně opakovanými neštěstími. Pokud budu ignorovat výše zmíněné, pak bych se o serialu vyjádřila jako o nešťastné labutí lásce. ()

Zelilu007

Ještě si to nechám projít hlavou (hodnocení), ale vím že za Bin Wona bych chtěla dát 5 * sarangheo oppa :). A vůbec všechny postavy byli úžasné ať už jako malí : Moon a nebo velcí : Hye-kyo Song a Seung-heon Song atd... Poprvé velké dilema jestli dát 5* a nebo 4* :) Dala jsem 5* zase jedno z těch lidských Doramat. ()

• Napriek zjavným súvislostiam nie je v Kórei projekt spojený dokopy, ale funguje ako štyri rozdielne seriály. (ChArLeNe)
  • Endless Love bol neoficiálny názov pre štvoricu kórejských seriálov režírovaných Yoon Seok-Ho a produkovaných stanicou KBS. (ChArLeNe)
  • Séria bola v Južnej Kórei známa ako Yoon Suk-ho´s pet project, ktorý sa zaoberá štyrmi rozdielnymi etapami lásky. (ChArLeNe)