vitekpe

Vtipna, napadita a zabavna parodie na ruzne scifi filmy, hlavne Star Wars... Pobavila, potesila. NIzkorozpoctova zalezitost, pocitejte s tim. V ramci zanru se tomu vlastne neda nic vytknout. :))) ()

TERRORDROME

Tento hajprspejs som videl kedysi strašne dávno ako malý a nechápal som vtedy o čo tam vlastne ide. Pritom je to úplne jednoduché, niekto proste natočil paródiu na Star Wars ešte pred Mel Brooksom a jeho Spaceballs. Zápletka je o tom ako galaktický kápo lord Vedrohlav naháňa princeznú s dôležitými informáciami a ocitne sa pri tom kvôli navigačnej chybe na zemi, kde chodí po obchodoch a naží sa vytiahnuť informácie z amerických buranov. Väčšinu filmu potom ide po dvojici hrdinov, lebo tí mu nakukajú že hľadané dáta sú v náhodnom vysávači. Pri tomto filme je maximálne dôležité uvedomenie si základnej kozmickej pravdy a síce že ak od toho očakávate absolútnu vtákovinu, tak ju dostanete. A myslím to len v dobrom, pretože som bol naozaj prekvapený ako veľmi som sa na tej kombinácii infantilnej priblblosti a premyslenej satiry bavil a nemôžem o tom povedať vlastne nič zlé. Rednekovia majú úžasne dementné/dementne úžasné hlášky, lord Vedrohlav prenasleduje hrdinov v ukradnutom chobákovi a naháňačka v raketových nákupných vozíkoch má fenomenálne zlé efekty na úrovni televíznych skečov. Neskôr sa do veci vloží aj armáda ktorá zaútočí na vesmírnu loď zaparkovanú na lúke a prítomná technika aj výbuchy značia že rozpočet nebol úplne mizerný. Najviac sa mi páčilo ako sa emzákom zasekol lúč smrti a vládny vedátor z FBI si začal z Vedrohlava uťahovať a pýtal sa ho z ktorej nízkorozpočtovej planéty pochádzajú. No a finále nečakane dorazí kapitán starfighter, alias vyškerený rybársky buran z úvodu vo farebnom trikote sediaci na skrini čo nakope vedrohlavovi jeho vedrozadok. No áno, smial som sa, nie že nie a to sa odráža na hodnotení. ()