Keď Scott a Kate Johansenovci (Will Ferrell a Amy Poehler) zistia, že stratili finančný fond na vysnívané štúdia svojej dcéry, rozhodnú sa s pomocou akčného suseda (Jason Mantzoukas) zriadiť si v jeho dome nelegálne súkromné kasíno. Navzdory pochybností, sa kasínu a podnikavej trojici začne veľmi dariť, príjmy rýchlo stúpajú, čo nezostane bez povšimnutia zákerného starostu mesta i podsvetia. Množstvo vtipných i akčných príhod, privedie nakoniec dcéru Alex k bránam vytúženej univerzity... (Continental film)

F.W.Colqhoun

Prachy na studium z gamblingu, ha ha ha ha ha ha, to jsem se nasmál. Nicméně když jsem coby fanatický zastánce veřejného školství překousl skutečnost, že jsou končiny, kde může být zápletka Brlohu považována za skoro věrohodnou, dostalo se mi tak slušné absurdní zábavy, jakou aktuální upřednostňovaná poloha Willa Ferrella [táta od rodiny] umožňuje. To znamená, že jí se sice méně, než když méně okoralý, o to šílenější Ferrell coby Ron Burgundy nebo Mugatu ztrácel jakékoliv komediální zábrany, o dost víc, než umí vyprodukovat skoro kdokoliv jiný :-). Solidní duševně hygienická vymývárna. ()

tron

„Nám sa nemusíš ospravedlňovať. Ospravedlň sa sama sebe za zlé manželstvo a nevydarené životné rozhodnutia.“ Will Ferrell je nežný maniak a jemný uragán. Bohužiaľ, Brloh je film postavený nie ani tak na výraznej ústrednej zápletke, ale skôr na výrazných vedľajších úlohách. Ak máte slabo obsadené vedľajšie úlohy v komédii, je to vždy zle, lebo veľa potenciálne skvelých vtipov smutne šumí do prázdna pre neschopnosť hercov, ktorí na to nemajú, no napriek tomu boli z nejakého záhadného dôvodu obsadení do komédie. V tomto prípade okrem Willa poteší snáď iba Jeremy Renner (OK, ešte tie na smrť znepriatelené ženy boli v pohode). Inak je väčšina postáv obsadená nesprávne, niektoré vyložene až bolestivo, nepríjemne a nesympaticky (najviac to zamrzí u druhej najdôležitejšej postavy filmu, ktorú hrá nesympatická Amy Poehler, ktorej čúranie ma ešte veľa nocí desilo v nočných morách). Ani scenár nie je ktovieako naprataný vydarenými fórmi, niečo sa občas nájde, ale inak je to (napriek skromnej minutáži cca hodinka dvadsať) akési nevýrazné, dlhé, nevie sa to rozbehnúť a namiesto smiatia sa, budete skôr tichí a zamyslení. Čo je pri komédii čistý horor. Oceňujem český dabing, v ktorom na správnych miestach zaznelo zopár fakt pekne šťavnatých nadávok, čo hneď zahnalo nudu. Na pár sekúnd. Potom sa opäť vrátila na scénu. ()

EvilPhoEniX

V pohodě komedie, kde Will Ferrel tentokrát není tak sprostý jako obvykle, ale pořád baví. Nápad je docela slušný, ale vtipků je na můj vkus poméně. Film rychle utíká a při 80 minutové stopáži nestíhá naštěstí nudit. Bavil jsem se, ale spíše pousmíval než smál. Pro fanoušky Ferrella však povinnnost. 65% ()

iXtr3m3

Ďalšia uletená jazda s bláznom Willom Ferellom. S týmto maníkom človek nikdy nevie, čo má čakať, vždy ale práve to nečakané... :) Žiadna korektnosť, žiadne pretvárky, žiadne sladké rečičky, či životné múdra, ale vydrbábanie s každým a za každých okolností a akýmkoľvek spôsobom. A R-ko tomu ešte pomohlo. Skvelé. :) ()

blazma

Naprosto praštěná komedie. Malé městečko je očividně úplně v pohodě, jediný policista na město a provozování nelegální herny lehce přehlídneme protože se tam očividně všichni znají :D omylem useknout prst ok, zbytečně tam museli udělat tunu fake krve co tryská všude možně. Zbytečná zápletka Jeremyho Rennera, která byla naprosto zbytečná. ()

• Uříznutá hlava koně, o které mluví hlavní protagonisté, je odkazem na film Kmotr (1972). (Nathaniell)
  • Jedným z výkonných producentov filmu je minister financií USA Steven Mnuchin. (megajalec)