Černí andělé

všetky plagáty
TV spot 2
Horor / Mysteriózny / Thriller
Česko, 2001, 7 h 2 min (Minutáž: 51–53 min)

Scenár:

Ivan Hubač

Ladislav Frej st., Saša Rašilov nejml., Petr Kostka, Rudolf Hrušínský ml., Barbora Hrzánová, Vladimír Dlouhý, Stella Zázvorková, Jiří Schmitzer, Vladimír Škultéty, Ivana Chýlková, Marek Vašut (viac)

Osmidílný cyklus kriminálních thrillerů, vyprávěných "zevnitř", bez přispění detektiva, a často i s minimální asistencí policie. Jednotlivé příběhy jsou nazírány optikou některé z hlavních postav. Tento přístup dává autorovi scénáře Ivanu Hejnovi mimořádnou svobodu při výběru témat příběhů i volbě prostředí, ve kterých se odehrávají, což jednoznačně přispívá k vysoké atraktivitě jednotlivých epizod. (Česká televize)

*CARNIFEX*

Nemám príliš veľké pochopenie pre podobnú formu spracovania, pričom pre mňa osobne je dosť podstatné, akým spôsobom je divákovi odprezentovaná myšlienka. Ja si teda neviem pomôcť, ale dosť mi trvalo, kým som si ako tak zvykol a úprimne, ani úplne nezvykol. Taktiež nerozumiem tomu, prečo je tento projekt zaradený do horor žánru, pričom obsah ako taký navádza k námetom kriminálnych prípadov, čo tiež nie tak celkom korešponduje s realitou. Ja teda neviem, čo sa komu na tomto pozdáva, no za mňa to pomerne dosť slušne zhodnotil užívateľ “igi B.” Suma sumárom: 3 poviedky z ôsmych solídne, ostatok čistý otras a strata drahocenného času. ()

Cival

Joko série lehký nadprůměr. V českých televizních podmínkách tudíž malý zázrak, v němž vedle sebe stojí mistrovské kousky Chauna a Renče a standardní, či velmi špatný zbytek. ()

Gemini

Někdy skvělé, jindy průměrné až podprůměrné díly. Nebýt téhle kvalitativní rozkolísanosti, byli by Černí Andělé naprosto skvělým seriálem o poněkud temnějších stránkách lidských životů. ()

igi B.

Zoufalé, upocené... Typicky současně české. Je až smutně směšné sledovat úpadek českého filmu, byť zde jen toho televizního. Nýmandi v pozici přeplácených Hvězd, staré tváře zoufale se přizpůsobující, pitomé scénáře, směšná filmařina, kultura za sto... Vyjímky potvrzující pravidlo. Tragedie je, že divákům už to připadá jako normál. Jako standard... Jen se poplácat po ramenou. Ale prachy se točí. Ve sračkách. To platí o většině současné české filmové a hlavně televizní tvorby. Škoda komentáře... ()

LiVentura

Velice povedené, pohřební ústav Stín a dva zřízenci a věční pozorovatelé temných tragických osudů lidí..! Vždy mne fascinovala ta hudba, skvělá a padnoucí. ()

cheyene

Kdybych měl udělat průměrnou známku za všechny epizody a zahrát si na učitele na konci školního roku, musel bych dát 4*. Budu však hodný a s mírně přivřenýma očima přihodím i tu poslední hvězdičku. Tento cyklus je totiž zvláštní svým pojetím, v jeho epizodách projde řada výborných herců, kteří se ujímají nejrůznějších a zajímavých námětů, ale hlavně má atmosféru. Několik dílů je vskutku výborně vystavěno a zanechá určitou stopu v divákovi. Nejvíce se mi asi líbila epizoda Azyl, přestože nepřináší nic extra nového a dal jsem jí "jen" 4*. Na druhou příčku bych dal Pokoj bez oken, který si ode mne vysloužil plné hodnocení za excelentní atmosféru, prostředí, námět a herecké výkony ústřední dvojice. Třetí místo obsadí Trosečník díky Pavlu Řezníčkovi, který se dle mého názoru ujal své role opravdu velmi dobře..alespoň já mu ji věřil. Dále by se pak umístily epizody Help For You, May Day, Červená karta, Experiment a naposled Requiem. ()

Allien.9

"Černí andělé" jsou nenápadní, přesto se jedná o jeden z nejlepších českých seriálů vůbec. Stačilo, aby se dalo pár chytrých hlav dohromady (ano, Filip Renč samozřejmě nemůže chybět) a vnikla tahle horrorová nádhera... Viděla jsem všechny díly, mým nejoblíbenějším je však bezkonkurenční "Pokoj bez oken", který je skvělý nejen díky nejlepším hercům, perfektní psycho atmosféře a dobrému nápadu, ale především díky nečekanému a (mírněXD) klaustrofobickému konci... Notak, kde je nějaké pokračování?!?:-( ()

marhoul

Některé díly lepší jiné slabší. Ale vzhledem k tomu, že se realizovali různí režiséři, lze to chápat. Mi osobně dobře padnul díl Azyl. Bára Hrzánová a Vladimír Dlouhý neměli chybu... až mě mrzelo, že jim to nedopadlo. ;-) ()

honajz

Ve srovnání se současnou produkcí jasný nadprůměr, i filmové řemeslo, herci. Kvalita jednotlivých dílů je skutečně velmi rozkolísaná, některé jsou nic moc, další mají vnitřní soudružnost a napětí, a některé jsou dokonce velmi napínavé. Velmi dobrá hudba, fórek s pohřební službou Stín, ale hlavně vynikající atmosféra u většiny dílů. ()

Lucasion

Velmi nenápadný Český seriál. Dneska už přes dvacet let starý. Přesto si ke mě našel cestu a já musím říct, že jsem se víceméně bavil. Některé díly mají naprosto skvělé rozuzlení a nečekaný závěr. Některé díly naopak moc nezaujaly. Herecky se tady vystřídá skvělá plejáda herců. V čele s Vladimírem i Míšou Dlouhým, Petr Kostka, Marek Vašut, Karel Roden a třeba i Jiří Dvořák. Červená karta má solidní závěr, i když by díl končil trošku dříve, tak je to snad i lepší. Pokoj bez oken má suverénně nejlepší konec. Trosečník mě právě moc nebavil. Experiment mi přišel spíše smutný svým vyzněním. Stejně tak Requiem. Azyl byl naopak velmi temný, ale s výborným koncem. Help For You je za mě druhý nejlepší díl, s tím že kdyby opět končil trošku dříve, tak je to ještě lepší. A May Day je solidní. I s koncem. Za mě to jsou velmi drsné, smutné i temné příběhy, které spojují skvělé české tváře. Ovšem když se podívám na jinou českou seriálovou stopu, tak znovu bych si Černé anděly už nepustil. (60 %) ()

Terva

Postavy i příběhy tohoto cyklu jsou smyšlené, jejich podoba se skutečností je zcela náhodná.1 - ČERVENÁ KARTA - **** - CITÁT - Budu vám vyprávět příběh z následkem smrti.......... 2 - POKOJ BEZ OKEN - ***** - CITÁT - Jsi báječná ženská, nejlepší, kterou jsem poznal........ 3 - TROSEČNÍK - *** - CITÁT - Táta chtěl, abych to dělal a tak to dělám......... 4 - EXPERIMENT - *** - CITÁT - Vy tu mého dědu držíte........... 5 - REQUIEM - **** - CITÁT - Obvykle jdu kam chci, jsem svobodný člověk........ 6 - AZYL - **** - CITÁT - Je to hodný člověk, má takové laskavé oči......... 7 - HELP FOR YOU - ***** - CITÁT - Mám AIDS. Stejně je to už všechno jedno......... 8 - MAY DAY - ***** - CITÁT - Pojmenoval jsem tu rakev May Day........ Cyklus neobyčejných příběhů Ivana Hejny. ()