Nic tak neutužuje kolektiv, jako společně prožité volné chvíle a mimopracovní aktivity, to je neoddiskutovatelné. Ani v našem kanclu se samozřejmě nepromarní jediná příležitost k tomu, aby se lidé trochu odreagovali, uvolnili, aby se společně pobavili. Úplně nejlepší pochopitelně je spojit víc věcí dohromady. Třeba takovou Timovu oslavu narozenin s pravidelnou každoroční znalostní soutěží. I když tady, při bližším pohledu, může hrozit jisté nebezpečí. Hájený by měl být oslavenec, že. Na druhou stranu ovšem, šéf je šéf, a podle starého moudrého rčení šéf a maminka mají vždycky pravdu. (Česká televize)

honajz2

Tim má narozeniny a jako dárek nedostane nic hezčího, než večírek se svými milovanými kolegy... David Brent to spojí s tradičním hospodským kvízem, který on skoro vždycky vyhrává, jenže zjišťuje, že jeho kolegové jsou chytřejší než on a to si samozřejmě nechce přiznat, takže si na chytrého aspoň hraje. A jelikož vůbec neumí prohrávat, měli by při kvízu všichni radši doufat, že vyhraje, jinak bude zle. Nebudu už víc spoilerovat, ale řeknu vám, že Timova oslava bude to úplně poslední, co tu bude kohokoli zajímat. A byla by to super epizoda, jen ne vše v ní správně funguje a hlavně jsem ji čekal satiričtější vůči těmto (ne)povinným pracovním akcím. Silné 3* ()

Arkanoid

„Lock up your daughters. As they say.“ Tim má narodeniny a Brent zháňa Finchyho na kvíz. Brent vie potešiť Tima na narodeniny s narážkou na bývanie s rodičmi. Gareth sa opäť zapíja do rozhovoru nevhodnými poznámkami. Tim dáva Garethovi zákernú otázku o lethal blow, na ktorú sa on nachytáva. Epizóda funguje skvele až do začatia kvízu, kedy sú vtipy trochu slabšie. „Lucky, that‘s lucky.“ –„There are things I would never laugh at. The handicapped... because there’s nothing funny about them.“ ()