Dr. Slaughterové (Sigourney Weaverová) se už zajedl život spořádané vědkyně na poli mezikulturních vztahů a pro zpestření začala po nocích pracovat jako call girl. Jedním z jejích klientů se stane i vysoce postavený politik (Michael Caine), a ona se tak dozví věci, jež nikdy neměla slyšet (oficiálny text distribútora)

Ještěřák

Sigourney Weaver zahazuje pulzní pušku, otírá ze sebe zcákaný vetřelčí sliz a vrhá se do velmi úsměvné a vysoce béčkové role nadrbané a švorc doktorandky, jenž narafičenou podvodnou habaďůrou sklouzne k práci lepší štětky a uklouzne na pár údů, načež se drťkyně vetřelců vetře do vysoké, blbě natočené politické hry a začne jí jít nemile o kůžičku. Možná nepochopitelný WTF příběh jsem místama moc nepochopil, mnohem přínosnější na filmu je, že Sigourney konečně někde zveřejní svoje horní a částečně i dolní prvotní pohlavní znaky. Celý film vlastně stojí a padá na půvabu, švihu a koketnosti Sigourney, stejně jako třeba nový Tomb Raider stojí na Laře Croft. Výhradně ona a Caine i další herci jsou tím důvodem, proč je z debilně napsaného béčka podle dost možná neméně lambruscózní krimi knížečky pro znuděné Američany nakonec docela příjemný, levně vypadající retro film. ()

Willy Kufalt

Bylo příjemným překvapením sledovat tento nízkorozpočtový snímek, který od počátku působí na první pohled průměrným dojmem, ale najednou u něj zistíte, že vás od samého počátku dokázal vtáhnout a nepustit... který na jedné straně otevírá kontroverzní téma a přináší neobvyklou ženskou postavu, jakou je úspěšná vědkyně a aktivní prostitutka v jedné osobě, ale zároveň ani jednou nesklouzne k případné snaze šokovat diváka, vyhýbá se obscénostem a plyne většinou jako obyčejné vztahové drama.... a díky němuž jsem vlastně poprvé po všech těch Vetřelcích a Krotitelích duchů viděl Sigourney Weaverovou v obyčejném filmu. Překvapením zajisté bylo i samotné vyvrcholení, nejspíš vycházející už ze samotné předlohy, které najednou změnilo žánr z dramatu na thriller. V jistém smyslu mě to ale zklamalo, protože z takhle rozehraného vztahového dramatu šlo určitě vytěžit ještě víc psychologie a vygradovat ho do strhující katarze i bez těch akčních prvků. Objektivně bych možná tento film viděl spíše na tři hvězdičky, ale už jen za tu působivou atmosféru, zajímavý děj a skvělé výkony hereckého trojlístku Weaver – Caine – Lindon si Půlměsíční ulice pozornost i slabší 4. hvězdičku zaslouží. Navíc v rámci toho, čím ten film ve výsledku nakonec je a sice jakýmsi paranoidním thrillerem na pozadí politického nepokoje a terorisické hrozby, mi samotný příběh přijde dobře vedený: ve smyslu, že divák na základě náznaků z několika krátkých záběrů postupně vytuší hrozbu, ale dohromady do osudného zvratu ví jen o cosi málo víc, než hlavní postavy. [70%] ()

majo25

V podstate nudná záležitosť, v ktorej Weaverová ukáže svoje malé kozičky viackrát ako asi vo všetkých svojich filmoch dokopy. Caine, ani Weaverová nehrajú, ale ich mierne rozvíjajúci sa vzťah je bohužial nuda a od trileru má na hony ďaleko. Absentuje aj napätie. Záver už to nedokáže príliš pozdvihnúť. ()

BOURQUE

Na svoje pomery primerane odvážny film z druhej polovice 80-tych rokov. Príbeh (a jeho zachytenie) je zjednodušený. Na záver som čakal trošku dynamickejšie scény. Veľmi dobrá (a s nahotou dosť odvážna) S. Weaver, ktorá miestami z hereckej stránky trošku prekonáva M. Caina. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

• Snímek byl natočen na motivy románu "Doctor Slaughter" Paula Therouxe. (Terva)
  • Na fotografii vedle telefonu Dr. Slaughterové (Sigourney Weaver) je skutečný otec herečky Pat Weaver. (Terva)