Krásná psychiatrička Ann Heckerová právě ukončila jeden vztah a začíná další. Zároveň se snaží pomoct pacientce se silně submisivními sexuálními sklony. Tato žena je však zavražděná a Ann začíná pochybovat zda jejím vrahem není právě její nový milenec. (oficiálny text distribútora)

Juto

Celkom štandardný mysteriózny thriller, no napriek tomu pohlcujúci. Niekedy až neskutočne vykonštruovaný a plný zvláštnych náhod, no film je natočený tak kompetentne a profesionálne, že môžete ignorovať slabiny scenára a vychutnať si prácu režiséra, ktorý má, zdá sa, skutočný cit pre tento žáner. 6/10 ()

Lacike

Až do odhalenia vraha to je priemerná televízne pôsobiaca trochu erotická detektívka v ktorej sa jedna psychiatrička snaží zistiť kto zabil jej pacientku. Medzi podozrivých patrí kopa chlapov. Od jej pacienta, nového partnera až po divne sa tváriaceho detektíva. Ale nakoniec sa ukáže, že vrahom je človek u ktorého predstaviteľa ste si celý čas hovorili prečo asi tak zobral rolu v tomto tuctovom filme. A v tej chvíli sa film úplne rozpadne, lebo na úlohu psychopatického vraha sa vôbec nehodí. Detektívka v ktorej vrah musí 10 minút vysvetľovať svoje motivácie pre zavraždenie všetkých tých obetí a naviac nám to názorne ukážu vo flashbackoch, aby sme fakt uverili, že to bol on, nie je proste dobre napísaná. To mi nikto nevyvráti. No a jeho následné utrhnutie sa z reťaze a besnenie pôsobí skôr komicky. Takže celkovo som sklamaný a film by som odporúčil len hardcore fanúšikom detektíviek. 4/10. ()

MartinNDL

Všichni chlapy jsou svině, ale jenom málokterý je vrah, a tak prostě z jedním budu chodit a budu doufat, že zrovna on to není. Tak to by asi mohla být myšlenka. Závěr je dosti překombinovaný, neustále se mění představa o potenciáním vrahovi, až nám zbyde jenom jeden jediný, kdo to mohl udělat. Sexuální scény nejsou tak moc dráždivé, jak asi měli být. Herecké obsazení je uspokojivé. Celkově je film ale zábavný a v rámci žánru nadprůměrný. ()

lennyd

Psychiatrička Anne Heckerová má v současné době dva neobvyklé pacienty. Evu Abergrayovou, pacientku s velmi nárůživým sexuálním životem, která jí popisuje své zážitky se svým brutálním milencem a Johna, který trpí násilnými představami a tyto zanáší na malířské plátno. Jednoho dne je Eva nalezena oběšená, se známkami násilí - a brzy vše ukazuje právě na Johna. Ale Anne tuší, že by John mohl být, i přes svoje představy, nevinný... Neoriginální a ničím nezajímavý thriller, s psychiatrického prostředí. Nějak se filmu nepodařilo mě zaujmout, i když se o to snažil velmi provokujícími záběry Anniných snů. Ale jinak byl film příliš roztahaný, a všechny "nečekané" momenty byly velmi předvídatelné. Ke konci se do toho Crowe začal trochu zamotávat, když se mu počet možných vrahů (i s motivem) začal rozrůstat, místo aby se vše začalo uzavírat. Ale nakonec byl vrahem opravdu ten, kterého jsem si tipl (a to hlavně proto, že byl podezřelý ze všech nejméně). Slabé.. ()

5150

Už dlouho jsem nesledoval film s takovým zaujetím jako právě ŠEPOTY VE TMĚ. Odvážné titulkové intro navnadí, zápletka narůstá, napětí sílí, dějové zvraty a ten konec. Díky scénáři, ten nabízí spoustu krásných roliček, jsou herecké výkony ozdobou snímku. Scénárista a režisér Christopher Crowe (SAIGON) opět potvrdil svoje kvality a můžeme jen litovat, že těch opravdu "velkých filmů" natočil tak málo. ()