Divoký Baltik

(TV film)
  • Česko Divoký Balt (viac)
Nemecko, 2014, 2x48 min (Alternatívna 96 min)

V prvej časti dvojdielneho dokumentárneho filmu o pobreží Baltického mora nám jeho tvorcovia priblížia prírodné krásy stredoeurópskeho severu: romantické pláže, duny, útesy, vyberieme sa do Litvy a aj do Estónska, kde sa v zime rodia mláďatá tuleňov, a kde na brehoch mora medzi sebou súperia divoké kone. V pobrežných lesoch tu žijú rysy a dostatok potravy tu nájdu aj rôzne druhy vtákov... Nedotknuté a rozsiahle oblasti pobrežia Baltického mora sú domovom mnohých zvierat. V druhej časti dokumentárneho filmu o pobreží Baltického mora vám priblížime ich život: Viac ako 350 medveďov žije v estónskych pralesoch Alutaguse. Tamojší národný park Soomas sa na jar zmení v jedno veľké jazero. V Lotyšsku navštívime najrozsiahlejší európsky vodopád. V máji sa vydajú na cestu proti toku rieky Venta polmetrové ryby nosále, ktoré tu prekonávajú aj 400 metrov dlhú skalnú bariéru s cieľom  dosiahnuť svoje trecie miesta. V lotyšských lesoch sa vydáva na lov aj viac ako tisíc vlkov, ktoré tú slobodne žijú, zatiaľ čo v susednej Litve môžete na každom kroku stretnúť bociany: Každý rok ich tu hniezdi viac ako 13 tisíc párov. (STV)

Cheeker

Super dokument, který vám prozradí i o věcech, o kterých jste nevěděli. Například to, že v NP Vilsandi žijí tuleni, jak je celkově baltská flóra a fauna bohatá. Navíc, když ve filmu poznáváte místa, na kterých jste byli, nadchne vás to o to víc. Už vím, že na ty tuleně se pojedu podívat. ()