Titul filmu je zároveň názvem rozhlasového pořadu, v němž dr. Barnesová radí zoufalým posluchačům, co si počít s domácími mazlíčky. Do jejího hlasu se zamiluje Ben, a když se jí jednou zeptá, jak vlastně vypadá, uslyší: "Vysoká, štíhlá, překrásná blondýna." Ve skutečnosti je ale malá bruneta, byť sympatická. (oficiálny text distribútora)

Trifi

Tohle je pro mě osobní záležitost. Pro někoho to sice může být jen další tuctový vývar, ale já si nemůžu pomoct, pro mě je v tom něco víc... ------ Plus: Příběh, civilní a uvěřitelné herecké výkony -- Mínus: Zápletku by se možná hodilo obléct do vážnějšího kabátu než komediálního... ------ Recept: 100% námět ------´ Hodnocení: 95% ()

Gemini

Golfista má naprostou pravdu, Hank (to je ten pes, kvůli kterému se to vlastně celé tak hezky semele) totiž opravdu nemá chybu :) Připravte si kapesníky, přátelé, protože když individuum jako já píše (za střízliva) v polovině filmu SMS (nemusí vás zajímat komu;)), ve které se dožaduje happy endu, sic se bude ze žalu muset opít, něco to o sentimentální síle filmu vypovídá... Janeane Garofalová totiž hraje tak krásně a tak smutně, že mi proti ní Uma Thurman opravdu přišla tak nějak ošklivější:) A málem bych zapomněl - music by Howard Shore. ()

Profík

Sympatická romantická komedie, variace na Cyrana, tentokrát v ženském podání. Z toho pramení jeden můj problém s tímto filmem, a sice, že Dr. Barnesová netrpí žádným viditelným handicapem, jakým je nos u Cyrana. A tak je pro mě lehce over the top ta její plachost a sebepodceňování se, co se týče vzhledu. Je sice trochu menší a tak míru modelky nemá, ale já bych neváhal ani chvilku a to i kdyby vedle stála ta vysoká blondýna v podání Umy. JInak fajn a vtipné. 75%. ()

josieaddms

Pejskařská roztomilost s roztomilou Jeanne Garofalo. Dřív se mi takové filmy líbili, dnes mě nudí. Je to strašně jednoduché, a vždycky víte jak to skončí. Ale alespoň tam nebyli žádné zlé vtipy, a jak už jsem psala, mě se prostě líbí Garofalo. Hraje civilním způsobem, je zajímavá a nemusí být stále nádherná. K filmu moc nevím co napsat, možná když je člověku čtrnáct a má pejska či kočičku je nadšen. Je to sice milé, ale nic víc. ()

Terva

"Abby (Janeane Garofalo ) je inteligentní dívka, které chybí sebevědomí. Noelle ( Uma Thurman ) je krásná blondýnka, které chybí rozum. Brian (Ben Chaplin ) je fotograf, kterému chybí Abby...nebo Noelle?" Scénář : Audrey Wells. Kamera : Robert Brinkmann. Hudba : Howard Shore - ve filmu zazní - Sting - The Bed's Too Big Without You http://www.youtube.com/watch?v=rgLB7q5JGag ()

• Janeane Garofalo (Abby), která měří okolo 155 cm, musela někdy stát na stoličce, aby ji mohla kamera dobře snímat ve stejném záběru s Umou Thurman (Noelle), která je vysoká přes 180 cm. (HappySmile)
  • Bratr Umy Thurman Dechen Thurman si ve filmu střihl roličku prodavače v knihkupectví, který Umě říká, jaké má skvělé tělo. (HappySmile)