Film z originální produkce HBO vypráví komorní příběh tří žen, které hledají jistotu a lásku tam, kde není k mání. Všechny si však uvědomují, že i když zůstanou samy a se zlomeným srdcem, mohou se na sebe vždycky spolehnout. Život jde dál (oficiálny text distribútora)

xander

V tomto snímku síce hrajú hviezdy, ale je to malý a nezávislý snímok. O hlavných postavách sa toho príliš nedozvieme a zo začiatku nieje film príliš zaujímavý ale postupne si vás získa. No keby tam nehrali také skvelé herečky ako Uma Thurman, Juliette Lewis a Gena Rowlands nebol by výsledok asi taký zaujímavý a takto určite stojí za pozornosť. ()

IvyH

Trhlá Uma Thurman se ztrapňuje před všemi možnými chlapi (včetně Justina Chamberse z Chirurgů), jen aby konečně našla toho pravého. Děláme to občas všichni, takže příběh ze života pro všechny single ladies jako stvořený. Teda jestli vám nevadí ta stylizace do 80. let a tím pádem škaredá Uma a ošklivá Juliette. Závěr pak všechny další dramata o svobodných ženách po třicítce strčí do kapsy - když vidíte, jak všechny čtyři hrdinky tančí na trávníku do rytmu písničky Girls Just Want to Have Fun od Cyndi Lauper, chce se vám skákat s nimi. ()

Faye

Debby se snaží zalíbit. Vyjít vstříc ve všem, co se po ní žádá a pokud možno i přidat něco navíc, aby byla takovou jakou jí chlap chce (chce?) mít. Jenže, když někdo chodí po světě a na čele má napsáno měj mě rád, těžko se dočká. Musím říct, že její nadšené odpovědi i na nejbanálnější věty ( jejího zrovna vyvoleného) mě ubíjely !!! Ovšem Uma byla ve své zoufalé snaze tak přesvědčivá, že určitě musela po tomhle filmu dostávat spoustu nabídek k sňatku. ()

Terva

Komorní příběh tří žen, které hledají jistotu a lásku tam, kde není k mání. Ocenění: Zlaté Globy ´03 (USA): - Cena pro nejlepší herečku v hlavní roli (Uma Thurman). - Nominace na cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Gena Rowlands). Televizní ceny Emmy ´03 (USA): - Ceny pro nejlepšího herce ve vedlejší roli (Ben Gazzara), pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Gena Rowlands) a za nejlepší výpravu. - Nominace na ceny za nejlepší casting, za nejlepší kameru, za nejlepší scénář a pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Juliette Lewis). ....Scénář : Laura Cahill. Kamera : Declan Quinn. Hudba : Lesley Barber. Hrají : Uma Thurman jako Debby Millerová, Gena Rowlands jako Virginia Millerová a Juliette Lewis jako Beth. ()

WinstonS

Pro někoho, kdo je do Umy Thurman platonicky zamilovaný od svých patnácti let, je hodně zajímavé sledovat ji v roli blbé nány, která se snaží uhnat chlapa (Zn. Jakéhokoliv). Uma je - jak jinak - výrazově skvělá, film je v podstatě jejím hereckým sólokoncertem. Gena Rowlands jí zdatně sekunduje. Jenže jinak je HYSTERICAL BLINDNESS naprosto průměrný film s místy až stupidním scénářem. Horší ***. ()

• Při jedné scéně měl být vidět dálniční nadjezd, ale vysoká tráva bránila v rozhledu. Štáb, který nemohl najít majitele pozemku a požádat ho o pokosení, nakonec trávu sestříhal bez svolení. Naštěstí to nikomu nevadilo. (Terva)
  • Během natáčení v exteriérech bytového domu v Patersonu projížděl právě kolem vlak. Jeho vibrace natolik poškodili natáčení, že filmovaná scéna musela být natočena znovu. (Terva)
  • Natáčení probíhalo ve městě Bayonne v americkém státě New Jersey. (Terva)