Petr Novotný uvádí silvestrovskou show plnou překvapení, humoru a vynikající zábavy, kde se představí desítky špičkových umělců. Překvapí vás K. Šíp, I. Mládek, M. Dejdar, M. Eben. Slavné hity zazpívají L. Bílá, D. Hůlka, H. Vondráčková, H. Zagorová. Country písničky uslyšíte od bratří Nedvědů a V. Martinové. Zahrají skupiny Maxim Turbolenc, Olympic, YO-YO Band. Anekdotami vás rezesmějí V. Brodský a K. Gott. Ve scénkách nezklamou L. Lipský, M. Labuda, J. Bohdalová, J. Dvořák, J. A. Náhlovský a další. Nebudou chybět ani operetky, lidovky a folklorní písničky. (TV Telka)

ForGump

První velký silvestrovský pořad televize Nova v dobách, kdy se na ni dívalo okolo 2 - 3 milionů diváků a ředitelem nebyl nikdo jiný než božský Vladimír Železný. V podstatě velmi pozoruhodný. Nova sázela presně na to, co se lidem nejvíce líbilo v 70.letech, a tedy to, co bylo s Vladimírem Menšíkem dokonalé. Gigantické setkání těch nejlepších umělců, kteří hráli, tančili a zpívali a z hlediště se navzájem sledovali. To byly opravdu na svou dobu velmi kvalitní záležitosti. Nova se rozhodla navázat. Výsledek je docela dobrý, ale několik důležitých poznámek. Petr Novotný rozhodně není pan Menšík. Sice ukecaný je podobně, ale on až příliš. Navíc jeho styl moderování není příliš příjemné poslouchat a pozorovat. Menšík byl ohromně laskavý konferenciér, Novotný chce všechno na Vás vybalit jako vlak. Dále diváci. Patrně dosti dobře zaplacený komparz ze všech novackych estrád, aby se smál úplně každému vyřknutému slovu. To bylo velmi otravné a vlastně ani nemluvím o dosazeném umělém smíchu, jenž je slyšet všude, kde se nachází v kolonce režie Jiří Adamec. Dále bych zmínil playback, což je samo o sobě otřesný zážitek, ale v době vzniku to byl dosti často se vyskytující jev, tudíž dejme tomu. K obsahu. Na tomto silvestru je vidět, že scénky se ještě docela uměli psát a skutečně tou pravou ukázkou budiž dvojice Bohdalová - Šíp. Jejich erotický omyl se ani po letech nedá přejít bez usmání. Baviči celkově nezklamali, ale pak přišli někteří hudební hosté a to byl od Luneticu přes Kamelie až k novackému absurdistanu pruser jako Brno. Ostatní vlastně nezpívali, jen otevírali pusu, ale nekteré písně bylo hezké slyšet. Velmi povedenou záležitostí se mi zdála sázka na hudební směsi. Pak ovšem přijde závěrečný song všech účinkujících. Trochu zlo. No řekněme takovou houpačku kvality jen tak někde neuvidíte. Nova byla skutečným úkazem. Suma sumárum si troufám tvrdit, že tyto Silvestry ještě stojí za to. Vemte si, co na nás v poslední době třeba konkrétně Nova na Silvestra vybaluje. Nemluvě o Silvestrech na Barrandově, kde se střídá bizarno s Cibulkou, absurdno s Brožovou a Ruda z Ostravy s Pepíčkem Zímou. Proto tento prvni Silvestr na Nově hodnotím lepšími dvěma hvězdami. Dojem: Přišlo mi, že ho Telka vysílala zkracený. ()

fabecc1222

Po pár letech vysílání se Nova rozhodla pořádně zainvestovat do Silvestrovského vysílání a přiznaně navázat na éru Silvestrů s Menšíkem s věčně upoceným Petrem Novotným (tady teda ani jednou nepoužil kapesník, to se museli maskérky o pauzách pěkně zapotit xDDDDDDDD). Obrovský projekt, dosahující neskutečné délky přes čtyři hodiny má pochopitelně slabší místa, všudypřitomné zlo jménem playback, ale na druhou stranu se pochopitelně našli i věci zlidovělé (Šíp - Bohdalová), či fajn připravené kabaretně-pěvecké vystoupení. Ve své době tohle prostě patřilo ke špičce televizní zábavy. Dneska už je to přežité, ale jako takové retro ohlédnutí, no proč ne. ()

NinadeL

Autentickou vzpomínku mám samozřejmě v mlze, ale díky pozornosti, která se pomalu stáčí všemi směry na divoká a někdy až nepochopitelná 90. léta, přichází řada i na novácké Silvestry. Ty traumatizující záběry se opakovaly ve velice obdobné úpravě i dalších několik let a není divu, že šlo jen o variace na silvestrovské pořady ČST, pakliže se pod tím podepisoval starý neumětel Adamec. Podivné scénky jak vytržené z normalizace převzal Novotný, různí baviči jen pokračovali v tom, co na jistotu prodávali už dlouhá léta před revolucí. Společný novoroční přípitek si vysloužila dvojice Zeman - Klaus. Čemuž mohla v hrůznosti konkurovat jen předlouhá revue na téma lidové operety v podání oblíbených starů té doby. Je skutečně cosi až znepokojivého na tom Hůlkovi snažícím se o retro. Ačkoli fundusy (zejména ty z Barrandova) se snažily seč mohly a navlíkly ty celebrity do leta osvědčených kostýmů z doby státního filmu. ()