Píše se rok 1937 a na Havaji nemá pravdu ten, kdo je silnější, ale ten, kdo je bělejší. Hester je provdána za důstojníka Lloyda Murdocha, ale má poměr s jeho kamarádem. Čeká s ním dítě a chce si ho nechat. Když ji její agresivní a nervní milenec ztluče do bezvědomí, najdou ji čtyři mladí domorodci a odvezou do nemocnice. Dívčina matka chce zabránit skandálu a obviní proto zachránce ze znásilnění. Chlapci jsou zatčeni a kauce, která za ně má být složena, je tak vysoká, že si ji nemohou dovolit. Proto se jejich právník vydává za domorodou princeznou a poprosí ji o pomoc. Složitě zamotané klubko případu rozmotává neohroženého strážce zákona Kurt Maddox (oficiálny text distribútora)

meda2016

Na pocity propracovaný příběh a zdá se dobře zahrané. Viděl jsem jako dva díly. Skoro bych chtěl mít z tohoto filmu dojem, že se dívám na nějakou dobře zfilmovanou chandlerovku. Ale nějak jsem neměl v těle správné napětí a pochopil jsem jen, že výsledek pátrání po pravdě je podřízený americkému uzurpátorskému rasismu. Je to dávno. Snad jednou budu mít dost času a najdu film znovu ke shlédnutí. 75%. ()