Zveme vás do jednoho odborného učiliště kadeřnického, nad kterým bdí vedoucí René (J. Císler). O zákazníky tu pečují i dívky 3. ročníku. Mezi nimi i sympatická, skromná a nesmělá Jana Konůpková (I. Svobodová), která má svého Honzu právě na vojně. O další obdivovatele ale nemá nouzi. Pravidelně za ní chodí i muž v nejlepších letech – inženýr Merten (J. Bek). Jak už tomu tak bývá, jednou k tomu dojít muselo, Honza Bouchal (J. Čenský) se jde představit do rodiny Jany. Ze slov rodičů je však jasné, že to nebude mít zrovna jednoduché. Maminka (J. Bohdalová) i tatínek (J. Skopeček) přece musí vědět, tak to vlastně s jejich Janou myslí. Pravým opakem Jany je hubatá a povrchní Marcelka (V. Gajerová), pro kterou je kadeřnické středisko pouze přestupní stanicí… (Česká televize)

slunicko2

Televizní muzikálek. 1)  Písničky Ladislava Štaidla s texty Ivo Fischera jsou docela svěží, na svou dobu až mimořádně._____ 2)  Zaujali mě tancující studenti: 23letý Tomáš Juřička, 21letý Dan Krameš a 21letý Ondřej Vetchý. Slušelo jim to. ()

NinadeL

Princezny na trvalou jsou zjevně klasickou televizní normalizační legrandou z pracovního prostředí se všemi myslitelnými klišé. Ale přeci jenom je cosi zábavného na těch eskapádách kadeřnických učnic Svobodové, Gajerové, Reifové a Hudečkové, kterým velí Císler a nadbíhá jim mmj. Čenský a Vetchý. Pointy jsou jadrné, občanské poučení nesmí chybět, stejně jako přehazovačka Pepíčka Beka. Komu jsou libé žákovské merendy, přijde si na své. ()

vitekpe

Divnost, tradicne divne pisne ala osmdesatky pro mladez. To asi nikoho nebavilo ani tehdy, a predevsim ne mladez. Nicemen jsou tam mlady holky a je to jakoby komedie, nechybi Cisler jako holic....takze  prumer asi muzeme udelit. :) ()

noriaki

Kadeřnický muzikál, jo? Tak to už jsem asi viděl úplně všechno. Naštěstí se tam nezpívá tolik kolik by mohlo, a minimálně první písnička je docela chytlavá. Libuše Koutná, režisérka netradičních studiových pohádek sice nebyla nikdy žádná obdivovaná umělkyně, ale téměř nikdy nezklamala. Většina z toho co jsem od ní viděl, se v klidu vejde do kategorie sympatický průměr. Včetně Princezen na trvalou. ()

Bozvav

Milé a půvabné. Ne extra vtipné, hudebně na hranici průměru, ale za mne nostalgické až běda. Vidět pohromadě herečky jako Ilonu Svobodovou, Veroniku Gajerovou, Martinu Hudečkovou, Moniku Effenbergerovou a nejslavnější z nich Majdu, jako mladá děvčata. Všechny jsou jen o trošku starší než já a jako dítě jsem je milovala hlavně v pohádkách. ()