Kúpim matku, značka: Za babku

• Slovensko Trh s mamami (viac)

Moderní bajka vypráví příběh paní Martinové, která se poté co ji manžel opustil stará o své tři děti. Aby jim zabezpečila všechno co děti potřebují musí se pořádně otáčet a tak není divu, že se vrací domů unavená a v nepříliš veselé náladě. Její nejstarší dcera Elizabeth si stěžuje laskavé staré paní Cavourové, která sourozencům navrhne, aby vyzkoušely tajné kouzlo, které jim umožní vybrat si novou maminku, takovou, která by jim lépe vyhovovala. Prozradí jim zaklínadlo, které vymaže jejich současnou maminku a otevře jim bránu do pohádkové trh matek, nabízející v pestré pouliční tržnici matky všech druhů, na které si jen dokážete vzpomenout. Každý ze sourozenců Martinových dostane jeden šanci volby. Každá v vybraných matek vypadá jako jejich původní matka, ale to je také vše., co mají společného. Elizabeth si vybere francouzskou šlechtičnu, která jim sice přinese bohatství a přepych, ovšem jedná s nimi jako s módními doplňky. Ke své garderobě. Elizabetin mladší bratr Jeremy si vybere mamku, která má sportovního ducha a smysl pro dobrodružství, což se však ukáže býti výhodou pouze na krátko. Všechny děti totiž velmi brzy unaví a omrzí je povinné táboření neustálé nucení ke sportovním aktivitám. Jako poslední si vybere nejmladší Harry, který svou volbu vyplýtvá na Natashu, která jezdí s karavanou nepříliš vábného cikánského cirkusu nutí neochotné děti, aby cvičily a mohly se stát akrobaty, nebo alespoň "terči" vrhače nožů. Není divu, že ani taková maminka dětem nevyhovuje, jenže všechny možnosti volby už vyčerpaly a tak jsou z tržnice vyhozeny a skončí v sirotčinci. Naštěstí se jednoho dne objeví paní Cavourová s dalším kouzlem. (oficiálny text distribútora)

Stanislaus

Snímek, který ultimátně pokulhává kvůli naprosto nesnesitelné trojici dětí, které mi začaly po chvíli opravdu lézt na nervy. Samo o sobě to je nápadité, Sissy Spacek je sympatická a fajn, ale ten zbytek bylo jedno velké klišé za druhým. Zkrátka typická devadesátková rodinná komedie, která mohla být určitě natočena lépe. ()

silentname

Myslím si, že v "Trading Mom" je zaujímavá myšlienka. A je tu potenciál na to, aby si to niekto zobral a prerobil do modernej podoby. Ak sa nájde dobrý scenárista, vezmite ten koncept, prepíšte to a dajte tomu moderného ducha. Pretože si myslím, že by to mohlo fungovať. Lebo ten koncept je asi najsilnejší element. Deti sú tak naštvané na svoju matku a tak si spolu želajú, aby ich mama zmizla a splní sa im to. A teraz môžu ísť na magický trh s matkami, odkiaľ si môžu vybrať mamu akú by chceli. Majú ale len 3 možnosti. Lebo ak to nevyjde po tretíkrát, asi svoju matku nenájdu nikdy. Sissy Spacek je tu veľmi zaujímavá. V podstate tu hrá štvorrolu. A každej tej matke musí dať úplne iný charakter. A dáva do toho maximum. Decká sú neni úplne najlepšie, ale snažia sa. To im musím uznať. A myslím si, že film je celkom slušná lekcia do života. No a potom je tu veľmi kvalitne spracovaný záver. Posledných 20 alebo 30 minút skutočne stojí za to. Scénky, kde sa trh uzavrie a z detí sa stanú siroty sú skutočne silné. Nemôžu sa vrátiť domov, lebo by skončili v decáku a jediné čo chcú je nájsť svoju mamu. Len problém je, že si ju nepamätajú a šancu ju nájsť na trhu už nemajú. A majú už iba jeden druhého. Film však vysoko degraduje jeho prízemný, stupídny až infantliný humor. Tento film by mal viac využiť svoje dramatické momentky a vyťažiť z nich. Nemám nič proti humoru, no bohužiaľ toto sú 90s rodinné komédie, ktoré fungovali podľa určitých vtedy zaužívaných šablón a tie fóry boli vždy tie isté. A často to nie je moc vtipné. Je zaujímavé však to, že film hodnotím viac negatívne, no napriek tomu je to jeden z mála filmov, ktoré mi aj po rokoch chodia po rozume, a uvedomujem si, že by to stálo za to rozvinúť. Stálo by za to, aby si niekto zobral ten koncept a využil ho naplno. Lebo má to potenciál. Ale je treba urobiť niečo trošku iné ako spracovali tu. Lebo veľa momentiek, ktoré môžu v sebe niečo mať sú pochované vďaka potrebe z toho robiť infantilnú komédiu. Hodnotenie: C- ()

Kacitr

Těšila jsem se na to hlavně kvůli Anně Chlumsky. Ta nezklamala. Zato scénář směr popelnice. Na film se dá dívat do té doby než si děti dělají snídani za doprovodu songu "I Feel Good" - ale jak skončí tahle scéna, kvalita postupně klesá. Takže: hvězdička za Annu Chlumsky, Sissy a třetí za snahu. Koneckonců jsou i horší dílka. ()

blackrain

Před Sissy Spacek musím smeknout. Každá její postava byla skutečně originální. Tvůrci měli zajímavý nápad s trhem, kde se daly sehnat nové matky. Každý by si měla vážit toho, co má. I když to někdy skřípe. Na své přání musí být člověk velmi opatrný nebo by to mohlo mít dalekosáhlé následky, které se dost těžko napravují, ale když se člověk snaží, tak jde všechno. ()