Nešťastná Doris (Kyla Prattová) sleduje v televízii, ako sa Tučný Albert a jeho kamaráti hrajú. Osamelé dievča sa rozplače, jej slzy dopadnú na diaľkový ovládač a Albert zo seriálu ju začuje. Veľký chlapík (Kenan Thompson) so širokým srdcom vnikne cez televíznu obrazovku do reálneho sveta a jeho kamaráti ho vzápätí nasledujú. V skutočnom svete prežijú nečakané udalosti, stretnú sa so svojím „stvoriteľom“ Billom Cosbym, ale musia sa včas vrátiť späť, aby sa zo svojho animovaného sveta nestratili raz navždy... (TV JOJ)

DJ Obelix

Tohle je naprosto idealni film na sobotni odpoledne. Odpocinkovy, misty vtipny, misty dojemny a trocha toho moralizovani se tu take najde. Na ctyri hvezdicky tomu stale neco chybi, ale na lepsi tri Tlusty Albert rozhodne ma. Hej Hej Hej. P.S.: Nejlepsi rady ale stejnak daval Albert (Abbot) v jednom z dilu v South Parku :-) ()

wipeout

Málokedy sa mi stane, žeby som nedopozeral nejaký film dokonca, skôr mávam často výčitky, že pozerám často veľkú hŕbu stupídnych filmov. Ale k veci. Trápna černošská komédia zase raz založená na mne zatiaľ neobjavenom humore v kombinácii s nejakým tým menším zázrakom. Zlýhava aj ako oddychovka, lebo neuveriteľne nudí, ale aj ako určitý druh morálnej výuky, lebo nato vybraný herci nemajú. Ďaľší kliniec do rakvy tohto žánru v mojom prípade, kde v mojom hodnotení je zohľadnená aj možnosť, že koniec filmu sa možno nejako dramaticky zmenil smerovanie tohto Titanicu plnom akej takej nádeje, že sa z toho niečo dobrého môže vykľuť, na svojej prvej plavbe.1,5* ()

SG_ever

Příjemné pobavení o volném odpoledni... Vtipy nejsou zrovna na "intelektuální" úrovni a mnohdy nejsou tolik vtipné ale úsměvné, ale již základní idea filmu (jdeme najít kamarády pro holku, se kterou se nikdo nebaví) je zajímavá... Albert je bezelstný, hodný a přátelský tlusťoch, který dokáže vyřešit problémy lidí kolem sebe a nestíhá řešit ty svoje... Jak by taky mohl - jedná se přeci o hrdinu z animáku. Pokud pominete střípky patosu a zamáčknete slzu nad prostoduchostí některých dialogů, můžete si film náležitě vychutnat. (70%) ()

Rosana

Ach nééééé, takhle hloupý film jsem dlouho neviděla. Nevím, jestli animovaný seriál je skutečný a tento film vznikl na jeho základě - pak by to dávalo smysl aspoň divákům toho animovaného serálu, ze kterého hrdinové utekli do skutečného světa. Ta badna hochů byla ale fakt divná. Looserové se dají vykreslit i zábavně a sympaticky. Tihle byli ale fakt hrozní. Jako asi ten film měl i nějakou myšlenku, kdy looserové pomáhají looserce a nakonec se mají všichni rádi. Ale jinak je tne film skutečně útrpný. Stačí ho jenom poslouchat, oni vám ti hrdinové i všechno popíšou "ach, my bledneme" a podobně :) ()

Xeelee

Hej, hej, hej, ten cartoon seriál vypadá docela fajn (něco ke shlédnutí na YouTube). Rozhodně nevypadá jako stupidní rodinná komedie pro vypatlance, kde se nemluví sprostě :-) Současný hollywoodský rodinný komedie patří na úplný kinematografický dno a Tlustej Albert patří k tomu horšímu co se urodilo. Ve filmu nefunguje prakticky nic. Opětovaná láska jednoho ňoumy a jednoho citlivýho tlouštíka k nádhernejm holkám, snaha o to pomoct hlavní hrdince, která má mindráky a nevěří si, scénář, kde se všechno děje tak jak se děje protože to je ve scénáři a ne proto, že by to jakkoliv vyplývalo z toho co se děje ve filmu, nepochopená a nepochopitelná WTF linie se záporákem (kterej vypadá jako Xzibit)… To všechno ničí mozkový buňky příčetnejch diváků spolehlivějc než brokovnice. ()

• Film se natáčel v Santa Claritě, v Los Angeles a ve Valencii v Kalifornii a ve Philadelphii v Pennsylvanii. (rafix)