Dobrodružný příběh z prázdnin z produkce brněnského studia, který potěší malé i velké diváky. Příběh vypráví o trojici chlapců, kteří jsou na letním táboře a brzy si všimnou, že se v blízkosti tábora dějí velice podivné a nečekané věci. A jako správní kluci se rozhodnou přijít všem těmto tajemným záhadám na kloub. Po řadě dobrodružství i komických nedorozumění se v rozuzlení příběhu ukáže, že se chlapci zasloužili o odhalení převaděčů, kteří přes nedalekou hranici vodí běžence z Východu a připravují je o jejich skrovné prostředky. Tato dětská detektivka se točila v Náměšti nad Oslavou, v táboře Šárka v Heralticích a v přírodních exteriérech v okolí Brna. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Příběh na pomezí dvou a tří hvězd, pro mě. Nakonec jsem dal za dvě. Existují totiž lepší dětské příběhy. Tábory jako takové mají své kouzlo, ale tenhle je vyprávěn trochu moc bizarně. Začíná totiž jedním ukradeným salámem a končí kluky, kteří zajmou staršího muže v jeho vlastním sklepě. A vyvine se z toho převaděčská kriminálka. Ani ty dětské herecké výkony nebyly zrovna přesvědčivé. ()

Enšpígl odpad!

Omlouvám se, ale tohle je horší než slzákem do očí. Koukám že časy Pánů kluků, Údolí krásných žab nebo Stavů ztroskotání odvál čas. Vůni táboráku nahradila snaha dělat trapné krimi drama tam kde, má být bezstarostné dětství, rošťárny, první lásky, druhý lásky. Neskutečně hloupý, umělý, nemožný a trapný. ()

Olík

Lehce detektivní prázdninové dobrodružství patriota brněnského studia Eugena Sokolovského ml. o trojici mladých účastníků letního tábora a jejich pátrání po příčinách prapodivných událostí, které se dějí kolem jejich dočasného azylu. Plusy: vtipné dětské dobrodružství ala Astrid Lindgrenové, jako ušité na nedělní dopoledne. Mínusy: příšerné herecké výkony od dětských až po dospělé představitele a do nedospělého světa nevhodně zvolené téma převádění východních běženců. ()

Pitryx

Kurník co má co dělat televize na táboře???? No to mně dej lejno na hlavu. K čemu pak celý tábor?? No, nic. K filmu. Dětští herci to flákali, o dospělých ani nemluvě. A neomlouvá je ani to, že šlo o blbinku pro tv. Za co plusy?? Nevím, opravdu. Asi za příběh jako takový, ačkoli je velice slabý. I když k tomu nemám chuť, ale vzal to čert. ()

topi

Neskutečná hovadina, hrající si na uvědomělou detektivku, ve které se uprchlíci z Rumunska a Chorvatska chtějí dostat přes naše hranice dále na Západ. Eugen Sokolovský svůj komoušský původ po otci nezapře. Taková slátanina, navíc korunovaná absolutním hereckým neumětelstvím, jak dětských hrdinů, tak i dospělých. Strašný. Jediný, co mě potěšilo byly záběry z Náměšti nad Oslavou, kde jsem v době natáčení občas trávil čas. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v meste Náměšť nad Oslavou a v obci Heroltice. (dyfur)