Príbeh, v ktorom sa autor vysmieva zo slovenského malomeštiactva a pranieruje odnárodňovanie zemianstva v devätnástom storočí. Niektoré problémy ako protekcionárstvo, podplácanie a napodobňovanie cudzích vzorov vyznievajú až prekvapujúco súčasne. (oficiálny text distribútora)

gogo76

Dosť lacne pôsobiaca inscenácia, ale obsadenie je výborné. Úvod ma veľmi nechytil, sledoval som to skôr iba s jedným okom, až do chvíle, kým sa neobjavil J. Bednárik v úlohe mamľasa. Pre takéto úlohy ho boh obdaril a scéna s otcom je najvtipnejším momentom. Pre deti to veľmi nebude(ha!, kocúrika som tam fakt nevidel!), pretože sa tu až priveľmi striedajú a komolia rôzne jazyky. Samozrejme slovenčina, maďarčina, trochu čeština a dokonca i latina. Názov Kocúrkovo ma mylne navnadil na niečo iné a čakal som podstatne viac humoru i priestoru pre J. Krónera. Určite to šlo lepšie. 60%. ()

pabelito

Klasická slovenská predloha klasicky filmársky sfušovaná. Herecké výkony a scenár povedzme že oukej, ale tie polystyrénové kulisy a statická kamera pôsobia až príliš... aby som použil eufemizmus... "nezávislo". Každopádne 3 hviezdičky za pôvodný námet. ()

rivah

Je potěšení dívat se na Mistry, když byli mladí či mladší a hráli s nadšením. Mělo to jiskru, bohužel dialogy někdy nezřetelné, příliš rychle mluvené, k tomu maďarština. ()

Autogram

Predloha by sa mi určite nezavďačila a televízne spracovanie nebolo tiež nijak záživné. Po celý čas kanonáda dialógov na rôzne témy a na konci rozuzlenie príbehu, ktorý sa ani nestihol zapliesť. Slabé tri hviezdy a aj tá tretia je celá len za rozkošnú Emíliu v úlohe pojašeného vydajachtivého dievčaťa. ()