Ide o klasický príbeh o smiešne smutnom živote dlhoročných priateliek, ktoré pomôžu mladému spisovateľovi tým, že mu povedia pravdu o jeho komplikovanej a excentrickej matke. Pomôžu mu nájsť cestu k odpusteniu, akceptovaniu a spôsobu ako zabudnúť na bolestivú minulosť. Film je myslený ako príbeh, ktorý môže každý z nás prežiť a vyrozprávať. A tieto príbehy o životných skúškach, utrpeniach a vzťahoch v rodine, si môže každý vylepšiť alebo dokrášliť, tak ako on sám chce. (oficiálny text distribútora)

monolog

Celkem zajímavej film, kde jde o duševno několika hlavních hrdinů, jenže bohužel nepříliš dobře zpracovaný. A teď nemluvím o hereckých projevech, který se mi zdály na vysoké úrovni. Mluvím spíš o tom, že příběh nedokáže zaplnit celé dvě hodiny, že různé epizodky ze života hlavní hrdinky jakoby neseděly na jiné, že je to spíš sled dramatických scének, kdy zůstávají stejní herci a liší se charaktery postav, jež hrají. Navíc základní zápletka (narušený vztah matky a dcery) je v posledních scénách postavena úplně na hlavu, protože matka se vyléčila. Zůstala sice "svá", jenže šílená extempore se už následně nikdy neopakovala a tak jejich odcizení vzniklo kvůli několika měsícům, kdy matka byla v léčebně a dceři o tom otec neřekl. Mohlo to být lepší a propracovanější, ale není a tak je to spíš jen průměr se špatným koncem. ()

Rex Mundi

Pridávam štvrtú hviezdičku za herecké výkony. Monolog má v niečom pravdu a v niečom nie. Príbeh nevyplní dve hodiny, ale zase to nie je film, ktorý by na príbehu stál. Hlúposť je, že odcudzenie dcéry a matky vzniklo kvôli šiestim mesiacom v liečebni - nejako sa do tej liečebne musela dostať a práve tie predchádzajúce udalosti sú leitmotívom celého príbehu. To, že dcéra potom nevie o matkinom pobyte v liečebni, je už len akýmsi vyvrcholením dovtedajších negatívnych zážitkov. Odporúčam ako príjemný i dojímavý film na upršané popoludnie - samozrejme najmä pre ženy. ()

venison

Relativně zajímavý příběh, který by měl být natočen spíše jako komorní psychologický atmosférický film, ale je divákovi podáván jako odlehčená prvoplánová záležitost, takže se kapku míjí účinkem.. Herci trošku působí, že hrají proti režisérovi.. Prostě celé je to nějak špatně uchopeno a pointa také vyznívá vcelku do ztracena.. ()

Michelle75

Je mi líto,že je tenhle film tak nízko hodnocen. Podivná tajemství jsem viděla 2x a pokaždé mě bavila hrozně moc. Občas je to slepičárna,ale ten příběh není vůbec špatný. Je všední,ale zároveň hodně působivý. Někdy prostě není jednoduché poprat se životem a vším co postupně přináší. Lidé se mění,rozhodnutí,které bylo kdysi fajn má o pár let úplně jiný význam. Hlavní hrdinka se s tím pere jak se dá a hlavně ji velmi citlivě a uvěřitelně ztvárnila Ashley Judd. A proto měním názor a dávám plný počet. ()

lennyd

Mladá a úspěšná spisovatelka (Sidda Walkerová) by si ráda žila svým vlastním životem, ale neustále musí bojovat se svojí iniciativní matkou, která má na všechno (a hlavně na Siddyn život) svůj náhled. Když jejich rozpory dosáhnou maxima, vloží se do hry matčiny kamarádky z dětství (kde vytvořily jakési "sesterstvo") a pokusí se obě ženy usmířit ... Tenhle film už mám hrozně dlouho, a nějak jsem se k němu nemohl odhodlat - na jednu stranu mě lákalo herecké obsazení, na druhé straně odrazoval námět i názory recenzentů. Nedávno však film běžel v televizi, tak jsem se na něj koukl a zjistil, že jsem ho měl klidně nechat ležet dál. Asi čtvrthodiny po skončení filmu jsem si nepamatoval víc, než že v něm hrála Sanda Bullock a že si v sesterstvu čarodějnic vyměnovaly všechny bacily - a po půl hodině ani to. Tohle je typický případ filmu, který se tam krásně vykouří z hlavy, jako by tam nikdy nebyl. Při sledování ani moc nenudí, ale taky nikterak skvěle nebaví. Pokud bych si měl vybrat dvě hodiny koukání do bílé zdi nebo na Podivná tajemství, tak si asi vyberu film. Možná.. ()

• Ve 25. minutě můžeme na stěně spatřit obraz „A Young Girl Defending Herself Against Eros“ (1880) autora William-Adolphe Bouguereaua (1825–1905). (Petsuchos)
  • Na výrobě tohoto filmu se finančně podílela zpěvačka a herečka Bette Midler. (Terva)